AŞKIN AYRANCIOĞLU’NDAN “SANAT YOLU” ROMANI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Resim ve karikatürün yanı sıra edebiyat alanında da eserler veren Aşkın Ayrancıoğlu’nun daha önce yayımlanmış “Yüzünden Düşen Bin Umut” adlı eleştiri kitabı da bulunuyor.

“Sanat Yolu” adlı romanında; yatılı bir okulda öğrencilerini sanatın aydınlığıyla buluşturan ve onların önünde bir yol açan adı gibi “aydın” bir öğretmenin ve öğrencilerinin mücadelesi anlatılıyor.

Aşkın Ayrancıoğlu’nun bu romanı için ünlü yazar Sevim Ak’ın düşünceleri şöyle:

“Dönüş yolunda kitabınız bana arkadaşlık etti, bir solukta okudum… Elinize, yüreğinize, dilinize sağlık… YİBO çocuklarının öyküsünü gerçek anlamda sizler ve oralarda büyüyen çocuklar yazacaklar, diye düşünürken sizinle karşılaşmak benim için çok güzel bir sürpriz oldu.

Çok iyi niyetli, öğrenci iletişimi sağlıklı öğretmenler tanıma şansı buldum elbette, ama sizin kadar dönüşüm gerçekleştiren, öğrenciye kendini geliştirme şansı veren ve emeklerinin karşılığını alan bir öğretmen onca YİBO’dan sonra ilk kez çıktı karşıma… Döndüğümden beri her rastladığıma sizden ve gerçekleştirdiğiniz dönüşümlerden söz ediyorum…

Okulda sizinle çok kısa bir görüşmemiz oldu… ama ben sizin başardıklarınızı öğrencilerinizden dinledim, eserlerinizi, yansımalarını, duvarlardan, düşüncelerden, kütüphanenizden okudum… belki bu en sağlıklı yoldu…

Kitabınızdan, köy çocuklarının yaşamına sanat, estetik bilincini katmak isteyişinizin öyküsünü okumaktan büyük keyif aldım…

Yolunuz hep açık olsun…”

Şair-Yazar Nihat Ateş de romanla ilgili yazdığı önsözde şunları belirtiyor:

“Bu romanı okurken hissettiğim başka bir şey de hayatımızda olmaz dediğimiz, bunlar kesinlikle insanlık dışı, çağdışı dediğimiz inançların, geleneklerin, göreneklerin ne kadar aşılamaz engeller olarak önümüzde durduğuydu. Ve onu değiştirmek isteyene ne kadar büyük acılar çektirdiklerini gördüm. Ta içimde hissettim acısını”Roman bildik gelen, hemen her gün binlerce kez karşılaşmaya alıştığımız sorunlarımız karşısında daha uyanık, daha bilinçli olmaya çağırıyor sizi. Sakın bu çağrıya yanıt vermemezlik etmeyin! Çünkü sanatın her çağrısı insan yanımıza çağrıdır.

Aşkın Ayrancıoğlu’nun romanı çeşitli kitabevlerinde ve aşağıdaki internet kitabevlerinden edinilebiliyor.

https://www.bkmkitap.com/sanat-yolu

https://www.idefix.com/Kitap/Sanat-Yolu/Askin-Ayrancioglu/Edebiyat/Roman/Turkiye-Roman/urunno=0002001657001

https://www.halkkitabevi.com/sanat-yolu

https://www.dr.com.tr/kitap/sanat-yolu/askin-ayrancioglu/edebiyat/roman/turkiye-roman/urunno=0002001657001

https://www.yayineviliman.com/index.php/component/virtuemart/kitaplar/sanat-yolu-%7C-a%C5%9Fkin-ayrancio%C4%9Flu-detail

https://www.kitapmatik.com.tr/kitap/sanat-yolu-p951963.html

https://www.kitapyurdu.com/kitap/sanat-yolu/626589.html

https://www.sozcukitabevi.com/Kitap/askin-ayrancioglu-sanat-yolu

 

 

AŞKIN AYRANCIOĞLU’NDAN “SANAT YOLU” ROMANI
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!