İl Koordinasyon Kurulu’nun 2024 Yılı II.Dönem toplantısı…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İl Koordinasyon Kurulu’nun 2024 Yılı II.Dönem toplantısı, Vali Dr. Mustafa Özarslan’ın başkanlığında,

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

İl Koordinasyon Kurulu toplantısına; İlçe Kaymakamları, Belediye Başkanları, Bölge Müdürleri, Kamu Kurum ve Kuruluşların temsilcileri katıldı.

Koordinasyon Kurulu toplantısının açılış konuşmasını yapan Vali;

“2024 Yılının II. Dönem toplantısında; yatırımcı kamu kurum ve kuruluşlarının 2024 yılının birinci döneminde (1 Ocak-31 Mart) İlimizde gerçekleştirdikleri projelerin kısa bir değerlendirmesi yapılacaktır. Program ve projelerin uygulanmasında birimler arası eşgüdüm gerektirebilecek hususlarda görüş alışverişi yapılacaktır. İl Koordinasyon Kurulu’nun karar almasını gerektirecek konularda da karar teklifleri görüşülecektir.

İlimiz yatırım projelerine ilişkin çalışmalar, 14 genel ve katma bütçeli kuruluş ile 9 yerel idare olmak üzere toplam 23 kuruluş tarafından gerçekleştirilmiştir ve gerçekleştirilmeye devam etmektedir. Köylere Hizmet Götürme Birliklerinin 2024 yılı yatırım ödeneği henüz belli olmamıştır.

2024 yılının I. döneminde toplam 195 adet proje üzerinde çalışılmıştır. Bu projelerin; 18 adedi tamamlanmıştır. 104 adet proje devam etmektedir. 17 adet proje ihale aşamasında olup, 56 adet projeye ise çeşitli sebeplerden başlanamamıştır.

2024 yılının I. döneminde üzerinde çalışılan projelerin; Toplam Değeri 31 milyar 871 milyon 278 bin TL’dir. Bu projeler için 2024 yılında 4 milyar 346 milyon 123 bin TL ödenek ayrılmış,2024 yılı için ayrılan ödeneğin 431 milyon 298 bin TL’si harcanmıştır. Projelerin toplam nakdi gerçekleşme oranı % 10’a tekabül etmektedir.

İlimizdeki yatırımların ve kamu hizmetlerinin gerçekleşmesinde desteğini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Bakanlarımıza ve emeği bulunan herkese şükranlarımı sunuyorum.2024 yılı I. döneminde eşgüdüm içerisinde başarılı çalışmalar ortaya koyan değerli kurul üyelerimize ve çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, toplantımızın 2024 yılında da başarılı ve verimli geçmesini temenni ediyorum” dedi.

Toplantının devamında, Bölge ve İl Müdürlerince kamu yatırımcı kuruluşlarının 2024 yılı I. Dönemi yapılan yatırımları hakkında sunum gerçekleştirildi.

İl Koordinasyon Kurulu’nun 2024 Yılı II.Dönem toplantısı…
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!