YAŞAYAN KÜLTÜREL MİRAS MÜZESİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Boyabat’ın tarihine, kültürüne ve geleneksel yaşam biçimine, unutulmaya yüz tutmuş tüm kültürel değerlerimize sahip çıkılması ve tek tipleşen dünyada, kültürünü kaybeden uluslardan olmamak adına somut ve somut olmayan kültürel mirasların yaşatılması ve aktarılması amacıyla kurulmuştur.

Müzemizde Boyabat’ın geleneksel yaşam biçimleri merkeze alınacak ve yörenin halk inançlarından mutfak kültürüne, doğumdan ölüme kadar geçiş dönemlerinden; gelenek, görenek, adet ve inançlarına, Geleneksel çocuk oyunlarından Boyabat ve Anadolu’ya özgü masal anlatma, mani, deyim, atasözü, bilmece söylemelerine kadar birçok etkinlik yapılabilecektir. Ayrıca Geleneksel el sanatları konusunda tescilli ürünümüz olan Boyabat Çemberi’ne ayırdığımız bir odamızda kültürel ifadelerin çeşitliliğini ve somut olmayan kültürel miraslarımızdan olan çember motiflerimizin anlamları ve dokuma teknikleri aktarılacaktır.

Yaşayan Kültürel Miras Müzesi; İlçemizden ve Ülkemizin birçek farklı noktasından gelen ziyaretçilere ev sahipliği yapıyor.

YAŞAYAN KÜLTÜREL MİRAS MÜZESİ
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!