Başkan Çakıcı Tiyatro gösterimi öncesinde çocuklarla buluştu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, tiyatro gösterimi öncesi 15 Temmuz Şehitler Kültür Merkezi fuaye alanında çocuklarla buluşarak tatil ve boyama kitabı hediye etti. Senaryosunu yazıp, yönetmenliğini de Ece Şeker’in üstlendiği Mavi Kumpanya Tiyatro ekibi oyuncularını da tebrik eden Çakıcı, hafta boyunca sergileyecekleri oyunları için başarı dileklerinde bulundu. Yüz boyama etkinliğini de izleyen Başkan Çakıcı, bir çocuğa yüz boyaması yaptı. Çocuklarla hatıra fotoğrafları da çektiren Çakıcı, yaptığı konuşmada Boyabat Çocuk Tiyatroları Festivali’nin bu yıl ilkini gerçekleştirecek olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Boyabat’lı çocuklara ve anne-babalara seslenen Çakıcı şunları söyledi:

“Eğitim; derslerden, sınavlardan ibaret değildir. Çocuklarımıza iyi bir sömestir tatili geçirmek, sosyal ve kültürel birikimlerini artırmak adına çocuk festivali düzenliyoruz. Biliyoruz ki Boyabat’ın geleceği sizlersiniz. Bu yüzden hiçbir sanatsal faaliyetten geri kalmamanızı ve Boyabatlı kimliğiniz ile gurur duymanızı istiyoruz. Abat Şehrimizin mutlu çocukları! Çocuk Tiyatro Festivalimizle; en unutulmaz ve eğlenceli ara tatil döneminizi yaşamaya hazır mısınız? Haydi o zaman, tüm çocuklarımızı tiyatroya. bekliyoruz”  dedi.

Çocuk tiyatrosu etkinliği tüm çocuklara ücretsiz olup, Cuma günü akşamına kadar devam edecek. Etkinlikte her gün iki seans olmak üzere Süper Mario, Syvester ve Tweety’nin Macereları, Baloncu Baba, İhtiyat Kedi Garfi, Susam Sokağı adlı tiyatro oyunları sergilenecek.

Yetkililer 15 Temmuz Şehitler Kültür Merkezi fuaye alanında Tiyatro Festivali süresince her gün saat: 12.00’de ücretsiz yüz boyama etkinliği gerçekleştirileceğini söylediler.

Haber:Mahmut Coşkun

 

Boyabatsesi

 

Başkan Çakıcı Tiyatro gösterimi öncesinde çocuklarla buluştu
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!