Boyabat

Boyabat Belediyesi güncel borç rakamlarını açıkladı

Boyabat Belediyesi tarafından sosyal medyada dolaşan spekülasyonlara karşın belediyenin güncel borç rakamları açıklandı.

Yapılan açıklamadaki bilgilerin dikkate alınması istenildi.

Yapılan açıklamada, son günlerde Boyabat’ımızdaki yerel haber sitelerinde ve sosyal medyada; Belediyemizin borç bilgileri ile ilgili açıklanan rakamları ve bilgileri dikkatle takip etmekteyiz.

Boyabat Belediyesi olarak görev yaptığımız 7 yıllık zaman içerisinde; Şehrimiz için her zaman şeffaf ve profesyonel bir yönetim anlayışıyla, tıpkı bir şirket yönetir gibi çalıştık, çalışmaya da devam edeceğiz.

Gerek söz konusu bilgilerin medyaya veriliş şekli, gerek hemşehrilerimizin kafasındaki soru işaretlerinin giderilmesi, gerekse yapılan projeler ve çalışmaların maddi boyutunun gösterilmesi amacıyla; Belediyemizin güncel borç bilgilerini, tüm ayrıntılarıyla sizlerle paylaşalım istedik.

31.07.2021 tarihi itibarıyla Boyabat Belediyesi’nin İller Bankası A.Ş. ile Kamu ve Özel Bankalara olan güncel borcu;

Kamulaştırma Bedelleri için ödenecek tutar (3 yıl taksitli): 5.978.291,00 TL.

Doğuca Köyümüze yapılan Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisi için ödenecek tutar (15 yıl taksitli): 25.674.460,00 TL.

Kent Meydanı için: 8.788.440,00 TL.

Diğer: 5.224.698,00 TL’dir.

Güçlü Türkiye’nin yükselen değeri Boyabat’ımızın geleceği için çıtası yükseltilmiş hizmetlerin devamını bekleyen, yüreğinde memleket sevdasını taşıyan tüm hemşehrilerimize ve ilgililere saygılarımızla, notu düşüldü.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu