Boyabat ilçesinde silajlık mısır hasadı başladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İlçe Kaymakamı Enver Yılmaz, Kurusaray köyünde slajlık mısır hasadı yapan üreticilerle sohbet ederken, çiftçilerin tek ürüne bağlı kalmadan ikinci bir ürün üretmesi memnuniyet vericidir, dedi.

Yılmaz, konuşmasında “Daha önce şeker pancarı hasadını izledik, iyi bir verim aldığınızı öğrenip çok memnun olmuştum. Şimdi de aynı köyde silajlık mısır hasadını görünce memnuniyetim daha da arttı. Üç metre boyundaki mısırın, hayvan besiciliği için de köylümüzün önemli bir gelir kaynağı olması bizleri fazlasıyla sevindirdi. Bereketli ve bol kazançlı bir hasad yılı olmasını diliyorum” ifadesine yer verdi.

Köy Muhtarı Halit Fildan da “Köyümüzde 2 yıl önce 50 dekarlık alanda başlanan silajlık mısır üretimindeki karlılığı gören çiftçilerimiz, bu yıl 200 dekarlık alanda ekim yaptılar. Yağmurlama sistemiyle yapılan sulamayla mısırların boyu 3 metreye ulaşınca, verimli bir hasat dönemi yaşadık.” dedi.Fildan, üreticilerin kendi ihtiyaçları fazlası olan mısırlarını makinelerde paketleme yaparak, ilçe içindeki hayvan besicilerine satarak ta önemli bir ek gelir sağladıklarını söyledi.

Programa İlçe Özel İdare Müdürü Kenan Esen, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Usta ve İlçe Ziraat Odası Başkanı Cemil Elmacı da katıldı.

Haber:Mahmut Coşkun

 

 

 

Boyabatsesi

Boyabat ilçesinde silajlık mısır hasadı başladı
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!