Boyabat Kaymakamlığı Tarafından Kovit-19 Tedbirleri Kapsamında Geniş Çaplı Denetlemeler Yapıldı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelge kapsamında 11 Ağustos Salı günü tüm yurt genelinde olduğu gibi Boyabat ilçesinde de koronavirüs denetimleri yapıldı.

İlçe Kaymakamı Mehmet Nuri Çetin başkanlığıdaki denetimlere İlçe Emniyet Müdürü Ali Asker Bayar, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Nihat Aydın, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Ceylan ve ilçede görev yapan kurum amirleri, stk temsilcileri ve diğer ilgililer katılırken gerçekleştirilen denetimlerde esnaf ve vatandaşlar temizlik, maske ve sosyal mesafe konularında uyarılıp, titizlikle uyulması vurgulandı.

İlçe merkezinde konaklama tesisleri, alışveriş merkezleri, pazar yerleri,  lokanta, kafe, restoran, kahvehane, kıraathane, çay bahçesi, düğün ve nikâh yapılan yerler, berber/kuaför/güzellik merkezleri, internet kafe/salon ve elektronik oyun yerleri, şehir içi ve şehirler arası toplu ulaşım araçları, ticari taksiler, taksi durakları, park/piknik alanları, ve bilumum yaşam alanlarını (cadde ve sokaklar vb.) yapılan denetimlerde görülen eksikliklerin en kısa sürede tamamlanması söylenip, hatalı uygulamalar hakında uyarılarda bulunuldu.

Denetimlerde, vatandaşlara kontrollü sosyal hayat döneminde temel prensipler olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere uyulması, salgınla mücadelenin başarısı açısından büyük önem arz ettiği anlatılırken, son günlerdeki vaka sayılarındaki artışın, rehavete kapılmanın, tedbirlerde gevşemenin bir sonucu olduğu söylenip; hayatın her alanında mevcut tedbirlere uyulmasının önemi bir kez daha ortaya çıkmıştır, denildi.

Denetimler sırasında rehberlik edici ve bilinçlendirmeye yönelik faaliyetlere ağırlık verildiği görülürken, kurallara önce kendi sağlığımız, sonrada en yakınımızdaki sevdiklerimizin sağlığını düşünerek, uymamız, istendi.

 

Kaynak:boyabatsesi

Boyabat Kaymakamlığı Tarafından Kovit-19 Tedbirleri Kapsamında Geniş Çaplı Denetlemeler Yapıldı.
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!