Boyabat Kaymakamlığından araç sürücülerine uyarı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Boyabat Kaymakamlığı yaptığı açıkalama ile özellikle sanayi kavşağı olmak üzere belli güzergahlarda elektronik hız tespit uygulamasına geçildiğini duyurdu.

Boyabat İlçe Kaymakamlığından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

 

Boyabat İlçe merkez  sınırlarımız içerisinde bu zamana kadar  meydana gelen maddi hasarlı, yaralamalı  trafik kazalarının önüne geçebilmek için son yıllarda yapılan  titiz çalışmalar neticesi trafik  kazaların da düşüş yaşanmış lakin yaşanan kazların hem can hemde malvarlığıdaki değer kaybını  minimize etmek amacıyla  ilçe merkezimizin ana giriş güzergahları özellikle sanayi kavşağın da  İlçe Trafik komisyonunca belirlenen hız limitlerine uyulup uyulmadığı konusunda İlçe Emniyet Müdürlüğümüzce Elektronik hız tespit uygulamasına geçilmiştir.

Bu bahisle Saraydüzü, Durağan ve Karacaören mevkilerinden ilçe merkezimize giriş ve çıkışlar da uyarı radar levhaları konularak radar uygulaması haftanın farklı günlerinde ve saatlerinde yoğun olarak yapılacaktır. 

Uygulama sonucunda İlçe Trafik Komisyonununca belirlenmiş olan hız sınırlarının üzerinde seyreden ve tespit edilen  araç ve sürücülerine   2918 sayılı Karayollari Trafik Kanunu ve K.T. Yönetmeliği çerçevesinde İdari para cezası uygulanacaktır. 

Kamuoyunun bilgisine arz olunur.”

Boyabat Kaymakamlığından araç sürücülerine uyarı
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!