Boyabat Panayırı Başladı…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’nin en eski panayırlarından biri olan ve bu yıl 12-19 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Boyabat Panayırı başladı.

Sinop’un Boyabat ilçesinde düzenlenen Türkiye’nin en eski panayırlarından biri olan Boyabat Panayırı 12 Ekim Çarşamba günü Boyabat davulzurna ekibinin gösterileri ile başladı. Ülkenin dört bir yanından esnafın katılımı ile başlayan panayırda lunapark, emtia alışverişinin yanı sıra ilçe tanıtımına katkıda bulunmak üzere kültürel etkinlikler de yapılacak.

Boyabat’ın tanıtımı ve ekonomisi açısından büyük önem taşıyan, bölgedeki en büyük panayır olan Boyabat Panayırı’na çevre illerden gelen satıcıların yanı sıra ilçe içindeki esnaflar da yoğun ilgi gösterdi. Boyabat Panayırı’nın ilk gününde satıcılar stant kurulumuna devam ederken hafta sonunda çevre il ve ilçelerden yoğun bir katılım bekleniyor.

Açılışta konuşan Boyabat Belediye Başkanı Hüseyin Coşar ”Bir asırdan fazla mazisi olan Boyabat Panayırımızın bugün ilk günü. Burada açılışımızı yapmak için toplanmış bulunuyoruz.

Dünyadaki hızlı değişimler sonucunda bizlerin dönemindeki panayırları görmemiz mümkün değil. Ancak Boyabat Panayırı’nın geçmişten gelen, hafızalarımızda derin izler bırakan  yapısı devam ediyor.  Boyabat Panayırı Türkiye’nin en önemli panayırlarından biridir. 

Bizler vatandaşlarımıza yardım etmek için buradayız. Ekiplerimiz buranın hazırlanmasında büyük çaba sarfettiler. Şimdi panayır döneminde de zabıtamızla, emniyet güçlerimizle her zaman vatandaşlarımıza yardım edeceğiz. Panayırımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Katılan herkese hoşgeldiniz diyor bol kazançlar diliyorum.” dedi.

Başkan Coşar, Boyabat Sesi muhabirinin bir sorusuna verdiği cevapta “Eski panayırlardaki etkinliklerin olmadığı bir gerçek. Panayır geleneği olan çoğu yerde panayırların fesivale dönüştüğünü duyuyoruz. Bunun içinde çalışıp bir alt yapı oluşturulması gerekiyor. Benden önceki başkanımızın Boyabat’ı bir turizm şehri yapma niyeti vardı. İnşallah ilçemizin turizm şehri olma yönünde gayret gösterdiğimizde ileride panayırdan ziyade festivallere dönüşmesinde daha yerinde olacağını düşünüyorum.” ifadelerine yer verdi.

Başkan Coşar, panayır alanını da gezerek katılımcı esnaflarla selamlaşıp, hoş geldiniz diyerek, bereketli kazançlar diledi.

Coşar’ın ziyaretine Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Yaylaoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Ceylan, Belediye meclis üyeleri, birim amirleri ve zabıta ekipleri katıldılar.İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin de Panayır alanında polis noktası oluşturarak, panayır sürecinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için, ilden de takviye personeli ile birlikte 24 saat esasına göre güvenlik önlemleri aldıkları görüldü.

Haber:Mahmut Coşkun

 

 

Boyabatsesi

 

 

 

 

Boyabat Panayırı Başladı…
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!