Boyabat TSO’da seçim yaklaşıyor, kulisler hareketlendi!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Boyabat’ın en büyük Sivil Toplum Kuruluşu statüsünde bulunan ve iş dünyasının sesi olarak Boyabat’ta ekonomik refahın ve yaşam kalitesinin artırılması için faaliyetlerini sürdüren Ticaret ve Sanayi Odası’nda seçim için geri sayım başladı.

Özellikle geçmiş yıllarda vizyonu ve misyonu doğrultusunda projeleriyle üyelerinin kalkınmasında öncü rol oynayan ancak son dönemlerde eski dinamik yapısından oldukça uzaklaşan Boyabat TSO’da 6 Kasım’da olacak  genel kurul heyecanı yaşanıyor.

Son dönem de 2’şer yıllık dönüşümlü başkanlık sistemi  uygulanan Boyabat TSO’a  aynı iki kişinin ve yönetim kurulun dan  bir ismin de aday olacağı belirtiliyor.

TSO  ayrıca bulunduğu kente her anlamda katkı sağlayan, lokomotif görevi yapan önemli bir sivil toplum kuruluşudur.

Bu kuruluşun başkanı olacak kişi de bunun farkında ve bilincinde olmalı, kentin önünü açabilmelidir.Önceki dönemler de olduğu gibi, “O” koltuğu başka amaçlar ve kişisel çekişmeler de kullanılmamalıdır.

TSO Başkanının sadece odayı iyi yönetmesinden, sanayici ile iyi geçinmesinden, protokolde yerini almasından öte birde bürokrasi, bakanlıklar ve yerel yönetimler le irtibat’ta olması yeni projeler ile yani oda başkanı olarak yapması gerekeni en iyi şekilde yapması lazımken son dönemlerde tersine olaylar yapılmıştır.Umarım aynı eksiklikler yeni dönem de olmaz.

Boyabat TSO’nun,kentin faydasına olan işlere imza atması bu şehrin birlik beraberlikle alakalı yıllardır yaşadığı sorunu, içinde bulunduğu talihsiz döngüden nasıl çıkacağı ve kişisel sorunları düşünmeden Boyabat için neler yapılması gerekiyorsa bunun için uğraşmaları gerekiyor.

6 Kasım Pazar günü yapılacak olan Boyabat TSO seçimlerin de oy kullanacak üyelerin de dikkat etmeleri gereken konu öncelikle Boyabat’ın menfaatleri ve birlik beraberliktir.

Boyabat TSO’da seçim yaklaşıyor, kulisler hareketlendi!
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!