Boyabat Ülkü Ocağında Görev Değişimi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sinop Ülkü Ocakları Başkanı Çağdaş Türkmen tarafından Boyabat Ülkü Ocakları Başkanlığı görevine atanan Kerim Yener, Başkan Çağdaş Türkmen’in de katılımıyla düzenlenen törenle görevine başladı.

Boyabat Ülkü Ocakları salonunda gerçekleştirilen görev değişimi töreninde konuşan Sinop Ülkü Ocakları Başkanı Çağdaş Türkmen,

“Bu akşam burada görev değişikliği münasebetiyle bir araya gelmiş bulunmaktayız. Ocak başkanlığı temsil olarak önemli, asıl olan vazifemiz ülkücülüktür. Ülkü Ocakları Atatürk’ün iradesi, Babuğ’un emaneti Bilgetürk Devlet Bahçeli’nin yoludur. Ülkü Ocakları er meydanıdır, turandır, Türk Cihan hakimiyetinin mefküresidir. Ocaklarımız Türk gençliğine emanettir. Ocaklar bizim gençliğimiz için önemlidir. Ocak ruhu ile cesaretle Türk’e kefen biçene haddini bildiren Musa Özalkanlar, bilimde Nobel ödülü alan Aziz Sancarlar, sporda dünya şampiyonu olan Naim Süleymanoğlu yetişmiş, bundan sonra da yetişmeye devam edecektir. Daha niceleri bu kutlu dergahtan başarıyla çıkacaklardır. Bu gün burda olmamızın nedeni Ocak Başkanlığına olan atamadır. Bundan sonra ocak başkanlığını Kerim Yener kardeşimiz yönetecektir. Kendisine bu çıkmış olduğu yolda başarılar diliyorum. Allah, yar ve yardımcısı olsun.”

diyerek içinde Kur’an-ı Kerim olan Türk Bayrağını yeni başkan Kerim Yener’e teslim etti.

Görevi devralan Kerim Yener, yaptığı açıklamada

“Değerli dava arkadaşlarım, il başkanım, büyüklerim hepiniz öncelikle hoş geldiniz. Bu kutlu davadaki yürüyüşüme attığım ilk adımımdır. Bu adımda da sizleri burada görmek gurur verici. Bundan sonraki gündemimizdeki atacağımız adımlarda da yanımızda yer almanızı rica ederim. Birlikte yürürsek daha güçlü olacağımızı düşündüğüm için de bu gün geldiğiniz için Allah razı olsun. Bundan sonra da aynı yolda beraber yürümek için elimden gelen her şeyi yapmak istiyorum. Bu kutlu davayı bana nasip eden Allah’a binlerce kez şükürler olsun. Buralara gelmemde önemli rol sahibi olan büyüklerime de ayrıca teşekkür ediyorum.”

ifadelerinde bulundu.

Düzenlenen törene ayrıca Boyabat MHP İlçe Başkanı Engin Aydın, Boyabat Ülkü Ocakları Kurucu Başkanlarından Şükrü Kaya, önceki Boyabat MHP İlçe Başkanı Erdal Ertekin, Sinop Ülkü Ocakları önceki il başkanı Bülent Küçük, MHP ve Ülkü Ocakları yönetim kurulu üyeleri ile ülkücü gençler katıldılar.

Boyabat Ülkü Ocağında Görev Değişimi
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!