Boyabat Yeni Okuluna Kavuşuyor.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Boyabat Ticaret ve Sanayi Odasından Açıklama;

Boyabat Ticaret ve Sanayi Odasının girişimleri ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) destekleriyle ilçemizde yapılacak yeni ilköğretim okulu için son etüt çalışmalarının 2020 yılı Ocak ayı içerisinde tamamlandığı ve arazi tahsisinde son aşamaya gelindiğini kamuoyu ile paylaşmıştık.

Aradan geçen yaklaşık 6 aylık sürenin ardından arazi tahsisinin tamamlandığı, gerekli evrakların Sinop İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim edildiği ve buradan da Milli Eğitim Bakanlığı’na ulaştığını memnuniyetle öğrenmiş bulunmaktayız.

Bu noktadan sonra, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB-ETÜ) arasında yapılacak görüşmelerin ardından proje, TOBB nezdinde yürütülecektir. Kısa süre zarfında ihale ve diğer prosedürlerin tamamlanması ile hafriyata başlanması bunu müteakip 2 yıl içerisinde de inşaatın tamamlanması beklenmektedir.

Çevre düzenlemesiyle birlikte 5.000 m² alana sahip olacak 24 derslikli ilköğretim okulumuzun, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza ve ilçemize bir kez daha hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Bu yatırımın Boyabat’a kazandırılmasına vesile olan başta TOBB Başkanımız Sn. M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU, Sinop milletvekilimiz Sn. Dr. Nazım MAVİŞ ve Boyabat Kaymakamımız Sn. Fatih AKSOY olmak üzere, Odamızın yönetim kurulu ve meclis üyelerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Abdullah GENÇ
Boyabat TSO
Yönetim Kurulu Başkanı

Boyabat Yeni Okuluna Kavuşuyor.
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!