Boyabat’ta 8 bin 580 öğrenci karne heyecanı yaşadı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sinop’un Boyabat ilçesinde yarıyıl tatili dolayısıyla 8 bin 580 öğrenci karnesini aldı. İlçe Kaymakamı Enver Yılmaz, Belediye Başkanı Hüseyin Coşar ve Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Uygur Özay İlkokulunda törene katılıp öğrencilere karnelerini dağıttı.

 

Türkiye genelinde 2023-2024 eğitim öğretim yılının ilk döneminin sonlanmasıyla birlikte, tüm yurtta olduğu gibi Boyabat’ta da öğrenciler karne heyecanı yaşadı. Boyabat Kaymakamı Enver Yılmaz, Belediye Başkanı Hüseyin Coşar ve Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan tatil heyecanı yaşayan miniklere karnelerini ve karne hediyelerini verdiler.

Kaymakam Yılmaz, öğrencilerin karnelerinin başarılı olduğunu görmenin mutluluğunu yaşıyorum diyerek, “Değerli öğrencilerimiz, sizler daha çok çalışıp daha başarılı olacaksınız bundan hiç şüphemiz yok. Gelecekte sizler de kaymakam, öğretmen, doktor ve sizlerin gönlündeki mesleklere kavuşarak ülkemizin yönetiminde payınız olacaktır. Sizleri çok seviyoruz, önemsiyoruz. İnşallah yıl sonu karnelerinizde de başarılarınızın arttığını göreceğiz. İyi tatiller.” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan da bugün ilçemizde anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liseler resmi ve özel okullarımız toplamında 8 bin 580 öğrencinin karne aldığını söyledi.

Özkan açıklamasında, ilçemiz genelindeki 8 anaokulu ve bünyesindeki anasınıfı bulunan ilkokullarda toplam 889 anasınıfı öğrencisi, 12 resmi ve özel ilkokulda 2 bin707 ilkokul öğrencisi, resmi özel 11 ortaokulda 2 bin 351 ortaokul öğrencisi ve 8 lisemizde 2 bin 633 olmak üzere ilçemiz genelinde toplam 8 bin 580 öğrenci karne almıştır.Tüm bu okullarımızda da 644 öğretmenimiz görev aldı. Tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize güzel bir tatil geçirmelerini diliyorum.”dedi

Ayrıca Boyabat’ta bugün evde eğitim gören 5 öğrencinin de  karnelerinin takdim edildiği öğrenildi. Öğrenciler 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılının ikinci döneminde 05 Şubat 2024 Pazartesi günü yeniden ders başı yapacak.

 

 

 

 

 

 

Boyabat Sesi

 

 

 

 

 

Boyabat’ta 8 bin 580 öğrenci karne heyecanı yaşadı
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!