Milli Eğitim Bakanlığı tarafından milli ve manevi değerlerimize sahip çıkan, Türk kültür ve medeniyetinin gelişmesine katkı sunmuş yazarların tüm eserlerinin ve yazar hakkında yazılmış seçkin eserlerin okumasını, okunan her eser hakkında değerlendirme yazısı yazılmasını, eserlerin en az yarısı okunduktan sonra bir konu seçilmesini, seçilen konuda bir konuşma metni hazırlanmasını, düzenlenen panel programlarında hazırlanan metnin sunulmasını amaçlayan bir yazar okuma faaliyeti olan Anadolu Mektebi Yazar Okumaları kapsamında Boyabat’ta panel düzenlendi.

Boyabat Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen “Hikâyemizin Yarım Asırlık Yerli Sesi Mustafa Kutlu” konulu panelde Türk edebiyatında geleneğe yönelen, gelenekten ilham alarak kendine özgü hikâyeler oluşturan Kutlu’nun eserlerinden sunumlar gerçekleştirildi.

Anadolu Mektebi tanıtım filminin sunumu ile başlayan panelde daha sonra Mustafa Kutlu’nun Anadolu Mektebi ile ilgili düşüncelerinin yer aldığı videolar izlendi.
Başkanlığını Fadime Nida Şen’in üstlendiği panelde; Zeynep Kaya “Mustafa Kutlu Hikayelerinde Mekan” Gül Nisa Tamar” Mustafa Kutlu Hikayelerinde Fedakarlık”, Fatma Rümeysa Öztürk “Kutlu Hikayelerinde Hasret” Tuana Ceylin Avcı “Kutlu Hikayelerinde Çaba” temalı sunumlar gerçekleştirdi.
Sunumlar ardından İlçe Kaymakamı Enver Yılmaz ve İl Milli Eğitim Müdürü Osman Cebeci öğrencileri Mustafa Kutlu’ya bakış açıları ve değindikleri konular itibariyle çok başarılı bulduklarını belirterek öğrencilere teşekkür etti.

Program sonunda danışman öğretmenler ve öğrencilerimize belge takdim edildi.

Panele; Boyabat Kaymakamı Enver Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Cebeci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim Açıkgöz, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fahri Okur, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.