Boyabat’ta başvuruda bulunan tüm yükseköğrenim öğrencileri yurtlara yerleştirildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Boyabat’ta 2023-2024 eğitim öğretim döneminde yurt başvurusu yapan kız ve erkek üniversite öğrencilerin tamamı KYK yurtlarına yerleştirildi.

Boyabat KYK Yurt Müdürü Gökhan Karakaya Boyabat Sesi muhabirine yaptığı açıklamada, ilçede yükseköğrenim gören üniversite öğrencisi olup yurt başvurusu yapan tüm kız ve erkek öğrencilerin yurtlara yerleştirildiğini söyledi.

Karakaya, açıklamasında 2023-2024 eğitim öğretim döneminde Boyabat KYK Erkek Öğrenci Yurdu ve Boyabat KYK Kız Öğrenci Yurtlarında başvuruda bulunan öğrencilerin tamamı yurtlara yerleştirilerek, hiç bir öğrencimiz dışarıda kalmamıştır, diyerek;

“448 kapasitesi bulunan kız yurduna başvuruda bulunan 430 öğrencimizin tamamı yerleşmiştir. 310 kapasitesi bulunan erkek yurdunun kapasitesi de mevcut imkanlar kullanılarak 342 kapasiteye artırılarak erkek öğrenci yurduna da başvuruda bulunan 335 öğrencimizin tamamı yurda yerleştirilerek, Boyabat KYK Yurt Müdürlüğü dışarıda hiçbir öğrencisini bırakmamıştır.Talep karşılama oranı yüzde yüz olmuş olup, Boyabat ilçesinde üniversite okuyan gençlerin barınma sorunu bulunmamaktadır.” dedi.

Evlatlarını Gençlik ve Spor Bakanlığı KYK yurtlarına gönül rahatlığı ile teslim eden ailelerin de ilçeden mutlu olarak ayrıldıklarını söyleyen Karakaya, “Yapılan görüşmelerde velilerin kayıt esnasında çocuklarına ve kendilerine yurt çalışanlarının gayet samimi, güler yüzlü oldukları ve yurttaki imkanların gayet güzel olduğu bilgilerini aktarmışlardır.” ifadelerinde bulundu.

Haber:Mahmut Coşkun

Boyabatsesi

 

Boyabat’ta başvuruda bulunan tüm yükseköğrenim öğrencileri yurtlara yerleştirildi
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!