Boyabat’ta evlere doğalgaz için ilk kazma vuruldu.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Boyabat’ta, evlere doğal gaz taşıyacak boruların döşenmesi için Camikebir Mahallesi Erenliktepe’de ilk kazma vurularak çalışmalara başlandı.

Açılış öncesi Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı’nın makam odasında buluşan müteahhit firma Akmercan Doğalgaz Dağıtım Şirketi Bölge Müdürü Necmettin Erikçi ve şirketin Boyabat sorumlusu Bilal Boztoprak ilçe merkezindeki doğalgaz borularının döşenmesiyle ilgili Başkan Çakıcı’ya sunumda bulundular.

Başkan Çakıcı ve beraberindeki heyet belediyedeki toplantının ardından Camikebir Mahallesi Erenliktepe’deki doğalgaz borularının döşendiği alana giderek çalışmaları izlediler.

Başkan Çakıcı, burada yaptığı açıklamada  ”Bugün Boyabat Erenlik Tepesindeyiz, koronavirüs tedbirleri kapsamında doğalgaz çalışmalarına ara vermiştik, bugün itibariyle çalışmalar tekrar başladı.

Yaklaşık 4 aydır virüs sebebiyle Boyabat’ta doğalgaz çalışması yapılamadı, ancak Camikebir Mahallesi’nde yılbaşına kadar doğalgaz verilecek şekilde hatları çekilecek. İnşallah üç yıl içerisinde tüm ilçemizde konut alanlarına doğalgaz verilecek şekilde çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Biz Boyabat için çalışıyoruz, Boyabatlılar için çalışıyoruz, geç olsun ama güç olmasın diyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.

Boyabatlı annelere de seslenen Çakıcı, “Daha önceden annelere söz vermiştik, soba yakmaktan, kül dökmekten kurtaracağız diye. Sırtımızda taş taşıyacağız, doğal gazı sizlere yaktıracağız. Firma yetkililerine de teşekkür ediyor, hayırlı uğurlu olsun diyorum.” ifadelerinde bulundu.

Müteahhit firma yetkilisi Necmettin Erikçi de açıklamasında ”Bu yıl içerisinde Akmercan şirketi olarak Boyabat’ta altyapı çalışmalarına başladık. Camikebir Mahallesi’nin tamamına yıl içerisinde doğalgaz verilmesini planlıyoruz. İnşallah pandemi sürecini de  hayırlı bir şekilde atlatarak daha iyi hizmet verebiliriz.” dedi.

Törene ayrıca Boyabat Belediye Başkan yardımcıları Kadir Çeltikçi, Hüseyin Ceylan ve belediye birim amirleri katıldılar.

 

Haber:Mahmut Coşkun Kaynak:Boyabatsesi
Boyabat’ta evlere doğalgaz için ilk kazma vuruldu.
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!