Boyabat’ta sahipsiz köpekler için tedbirler alınacak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sinop’un Boyabat ilçesinde Kaymakam Enver Yılmaz’ın başkanlığında  İlçe Hıfzıssıhha Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.

Kaymakamlık makamında toplanan kurulda, ilçe merkezinde sahipsiz köpeklerin saldırısına maruz kalan ve saldırı olasılığı tehdidi yaşayan vatandaşların şikayetleri değerlendirilip alınacak tedbirler görüşüldü.

Kaymakam Enver Yılmaz, Belediye Başkanı Hüseyin Coşar, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Bekir İnebeyli ve diğer kurul üyelerinin katıldığı toplantıda son zamanlarda ilçe merkezindeki sahipsiz köpeklerin çoğalması ve şikayetlerin artması konuşulup alınacak tedbirler görüşüldü.Kaymakam Yılmaz, toplantı öncesi basına “Biz  Hıfzısıhha Kurulu olarak köpek besleme konusunda bazı kararlar almıştık. Bazı vatandaşlarımız bu kararlara uymuyor. Uymadığı gibi de başkalarına zarar vermeye başladı. Bu toplantıda buna yönelik bazı kararlar alacağız. Şu anda elimizde de  hazırlanmış bir rapor var. Bu rapor çerçevesinde  anlaşılıyor ki kurallara uymayan bazı vatandaşlarımıza cezai yaptırım uygulamak zorunda kalacağız.” ifadelerinde bulundu.

Edinilen bilgiye göre kurul üyeleri ilçedeki sokak köpekleri sayısının artmasının ilçe dışından ve ilçeye bağlı köylerden yazlıkçı vatandaşların gurbete giderken köpeklerini ilçe merkezine bırakmaları neticesinde olduğu görüşünde bulundular. Bunun için de sıkı kontroller yapılarak ilçe merkezine köpek bırakanlar hakkında yasal cezalar uygulanacak.İleriki günlerde alınacak tedbirler ve uygulanacak cezalar hakkında ayrıntılı bilgilerin kamuoyuyla paylaşılacağı öğrenildi.

 

 

Boyabatsesi

 

Boyabat’ta sahipsiz köpekler için tedbirler alınacak
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!