Boyabat’ta Ticari taksi ve servis minibüsleri dezenfekte edildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Boyabat Belediyesi ekipleri, (Kovid-19) salgınıyla mücadele ve önlemler kapsamında ilçede görev yapan ticari taksi ve servis minibüslerini dezenfekte ettiler.

Boyabat Belediyesi ve Şoförler ve Otomobilciler Odası tarafından Boyabat Panayır alanı mevkinde organize edilen etkinlikte ilçede görev yapan servis minübüsleri ve ticari taksiler Boyabat Belediyesi Çevre Temizlik ve Koruma Müdürlüğü ekipleri tarafından yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı dezenfekte edilerek koruyucu önlemlere devam edildi.

Boyabat Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İrfan Erbaş, Boyabat Sesi muhabirine yaptığı açıklamada, Boyabat Belediyesi’yle işbirliği içerisinde vatandaşların sağlığı için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

Tüm sürücülere de maske de dağıtan Erbaş, “Bu salgın başladığından bu yana ortalama on günde bir ticari taksileri, otobüsleri, servis minibüslerini, yazıhanelerini, durakları dezenfekte ederek halkımızın sağlığını korumaya, Covid-19 salgınına karşı önlem almaya çalışıyoruz. 

Dezenfekte çalışmalarımızla birlikte araç sürücülerimizi de daha bilinçli davranış içinde olmaları için, gerek sağlık ekiplerimiz, gerek emniyet görevlilerimiz tarafından bilgilendiriyoruz. Allah’ımıza çok şükürler olsun ki salgın ortaya çıkalıdan bu yana hiçbir ticari taksi ve servis minibüsü arkadaşımızda pozitif vaka görülmemiştir. 

Çalışmalarımız bu salgın tehlikesinin sona ermesine kadar devam edecektir. Hem araç sürücülerimizin hem de vatandaşlarımızın duyarlı, sorumlu davranmalarını rica ediyoruz.” ifadelerinde bulundu.

 

Haber:Mahmut Coşkun boyabatsesi
Boyabat’ta Ticari taksi ve servis minibüsleri dezenfekte edildi
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!