Boyabat’ta  yıkılan kanalın tadilat çalışmaları başladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sinop’un Boyabat İlçesinde 1950’li yıllarda 9.Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in projesini çizerek Döme Dağı’ndan şehir içine kadar gelen kanalın ıslah edilen Yıldız Mahallesi’nde bulunan bir bölümü yıkılmıştı. Boyabat Belediyesi ekipleri tarafından kanalda tadilat çalışması başlatıldı.

Boyabat Şehir Stadı üzerinden başlayarak Bağlar Mevkiinden Kolaz Çayı’na bağlanan kanal temizlenmiş,  2019 yılında Yıldız Mahallesi’nde belirli alanlarda daraltılarak yeniden inşaa edilmişti. Kanalın Yıldız Mahallesi mevkiindeki bir bölümünü bu kısa zaman dilimi içerisinde yıkıldı.  Yıkılan kanalda Boyabat Belediyesi tarafından tadilat çalışması başlatıldı.

Kumluk Mahallesi Muhtarı Adem Kolazlı ‘’ Kumluk Mahallemiz ile Yıldız Mahallesinin ayrım noktası olan kanaldaki göçüklerin  tadilat çalışmalarına başlanmıştır. Boyabat Belediyesine ve çalışanlarına teşekkür ederiz. ‘’ ifadelerine yer verdi.

 

 

 

 

Boyabatsesi

Boyabat’ta  yıkılan kanalın tadilat çalışmaları başladı
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!