Cumhuriyet Halk Partisi Boyabat’ta Seçim Bürosunu Açtı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Açılışa milletvekili Barış Karadeniz, il başkanı Avukat Aykut Cem Yalçınkaya, il kadın kolları başkanı Esin Tümer, Sinop CHP belediye başkan adayı metin Gürbüz, durağan CHP belediye başkan adayı Mustafa Eker, Saraydüzü CHP ilçe başkanı Tayfun Çuhadaroğlu, il ve ilçe yönetimi, merkez ilçe kadın kolları, partililer ve Boyabat halkı katıldı.

CHP Boyabat İlçe Başkanı Hülya Fadime Çelik açılış konuşmasında ” Bizler ülkemizdeki, Boyabatımız daki tüm sorunların farkındayız ; Yoksulluğu bitireceğiz diyenler yolsuzluğu tavan yaptırdı, Yasakları bitireceğiz diyenler, korku ülkesi inşa etti. Hukuk bitti, adalet bitti. Hakkaniyet, liyakat bitti. Emekliler açlık sınırının altında yaşıyor . Ülkeyi Suriyeliler, göçmenler istila etti. Kendi ülkemizde yabancı olduk. 

Hanönü’de ki bakır madeninden Gökırmak’a asbest karışıyor. Ova boyunun çeşmesinden zehir akıyor. Köprücük köyünde, elek dağı mevkinde altın madeni kurulacak. Suyumuzda siyanür, havamızda, topragımızda siyanür olacak. Bizi ölmeden mezara gömecekler.’’ dedi.

Daha sonra konuşan Belediye Başkan adayı Ayşe Melek Günal ise şu ifadelerde bulundu ;‘’ Halktan yana, yoksuldan yana, garibandan yana,  ezilmişten yana bir belediyecilik uygulayacağız.  Ranta değil halktan yana sosyal belediyeciliği  getireceğiz. 1994’den 2004’e kadar Boyabat’ı kimin  yönetemediğini Boyabat’ın içindeki çok değerli ,arsaların kim tarafından kimlere satıldığını biliyoruz.

2004 den 2024 yılına kadar Boyabatımızı yöneten anlayışın yapmaya çalıştığı bir türlü bitiremediği ucube yapıları görüyoruz. Belediyenin dükkanlarının kimlere verildiğini biliyoruz. Dün bizim gibiyken bugün Karun olanları görüyoruz. Bu düzen böyle gitmez. Boyabatımız 31 Mart günü gereken cevabı verecektir.Bizler rant için değil, adam kayırmak için değil hizmet için geliyoruz. Ankara büyükşehir belediyesi, İstanbul Büyükşehir belediyesi, Sinop belediyesi yanımızda. Boyabat için birlikte çalışacağız. Birlikte güçlüyüz birlikte başaracağız bize inanın. ‘’ dedi.

 

 

 

Boyabatsesi

Cumhuriyet Halk Partisi Boyabat’ta Seçim Bürosunu Açtı.
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!