Öğrencilerine “Uzaktan Eğitim” için teknik destek sağladılar

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Boyabat ilçesi İbn – i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hamit Dündar ve Müdür Yardımcısı Cihan Aygül, Saraydüzü ilçesinde ikamet eden öğrencilerinin adresine giderek EBA TV’den yararlanabilmeleri için teknik destek sağladılar. 

Saraydüzü İlçesi Bahçeköy Köyünde ikamet eden Boyabat İbn – i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencisi ile Saraydüzü ilçe merkezinde eğitim gören 12. ve 5. sınıf öğrencisi 3 kardeşin EBA TV ye erişim sağlayamadığını öğrenen Müdürü Hamit Dündar ve Müdür Yardımcısı Cihan Aygül, Saraydüzü ilçesi Bahçeköy Köyüne giderek 3 kardeşin uzaktan eğitim almasını sağladılar. 

Okul Müdürü Hamit Dündar, konuyla ilgili açıklamasında; okul yönetimi olarak tüm öğrencilerimizin bu süreçte olumsuzluk yaşamamaları için her türlü tedbiri almaktayız, dedi. 

Dündar, “Bu süreçte okul idaresi ve öğretmenlerimizle birlikte öğrencilerimizin CODİV- 19 Pandemisi nedeniyle uzaktan eğitim ve canlı derslerin takiplerini yapmaktayız. EBA Canlı Ders uygulaması ile öğretmenlerimiz tarafından etkileşimli canlı dersler yapılmaktadır. Fakat ilçemiz dışında Saraydüzü ilçesi Bahçeköy Köyünde ikamet eden 11. sınıf öğrencimizin yaşadığı teknik sorunu bize iletmesiyle birlikte okul idaresi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz olarak harekete geçilerek mağduriyeti gidermek adına seferber olunmuştur. İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı gereği Boyabat- Saraydüzü ilçelerimiz arasında hareketlilik kısıtlandığından dolayı Boyabat Seyehat İzin Kurulundan seyahat izni alınarak öğrencimize ulaşılmıştır. 

Öğrencimizin TV ile ilgili teknik sorununu giderme noktasında televizyonun yetkili servisinden de telefon iletişimiyle yardım alınarak problem çözülmüş ve öğrencimizin uzaktan eğitim yoluyla eğitim öğretim faaliyetlerine devamı sağlanmıştır. Bundan sonra da öğrencilerimizin eğitimlerinin aksamaması için her şartta yardımlarına koşmaya gayret edeceğiz.” 
dedi. 

Okul Müdürü Hamit Dündar, bu kapsamda öğrencilerine ulaşmada kendilerine destek veren Boyabat Kaymakamı Fatih Aksoy’a, İlçe Seyahat İzin Kurulu Başkanı Faruk Erdem’e, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan’a ve okulunun Müdür Yardımcısı Cihan Aygül’e teşekkür etti. 


Öğrencilerine “Uzaktan Eğitim” için teknik destek sağladılar
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!