TARİHİ (ORTA) ÇARŞI RESTORASYON UYGULAMASI BAŞLADI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

5 Ekim günü; Boyabat Kentsel Tasarım ve Tarihi Kent Dokusunun Sağlıklaştırılması Projesi kapsamında imzaları atılan Tarihi (Orta) Çarşı Restorasyon uygulaması bugün başladı.

Yüklenici firmanın ekiplerinin ilk binada çalışmalara başlamasıyla birlikte Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı incelemeler yaparken, açıklamalarda bulundu.

Restorasyonla bereber kültürel kimliğimizin gün yüzüne çıktığını belirten Başkan Şefik Çakıcı; “Müjdeler olsun ki bugün; Boyabat’ta ticaretin doğduğu yer olan, Şehrimizin göz bebeği Tarihi Çarşımızda restorasyon uygulamaları başladı. En başından beri hayalini kurduğumuz projelerden biri daha hayat buluyor inşallah. Bu çarşıda doğup büyüyen, bu çarşıda yaşayıp yaşlanan herkese karşı; Çarşımızın kültürüne karşı sorumluluklarımızı yerine getirmenin gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu sebeple bu restorasyon projesinin hayata geçmesinde emeği olan herkese bir kez daha çok teşekkür ediyorum. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun” ifadelerine yer verdi.

 

TARİHİ (ORTA) ÇARŞI RESTORASYON UYGULAMASI BAŞLADI
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!