Tekerlekli Kayak Türkiye Şampiyonası Boyabat’ta başladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Boyabat ilçesi Daylı köyü mevkindeki karayolu üzerinde 17 ilden 150 sporcunun katıldığı Analig Türkiye Tekerlekli Kayak Şampiyonası, İlçe Kaymakamı Enver Yılmaz ve Belediye Başkanı Hüseyin Coşar’ın start vermesiyle başladı.

İki gün süreyle 24-25 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek Tekerlekli Kayak Türkiye Şampiyonası sporcuları çeşitli kategorilerde birinci gün Erkeklerde 2500 metre, bayanlarda 1250 metre serbest teknik uzun mesafe yarışmaları, ikinci gün ise hız, kondisyon ve dayanıklılık 400 – 800 metre yarışları yapılacak. 

İlçe Spor ve Gençlik Müdürü Faruk Erdem “Bugün Tekerlekli Kayak Türkiye Şampiyonası ilçemiz Boyabat’ta yapılıyor. Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Türkiye Kayak Federasyonumuzun ortak düzenlediği bir şampiyona. Şampiyonada 17 ilden 150 sporcu toplamda 210 yetkili katılıyor. Şampiyonanın bugün ilk ayağı ilk ayağında uzun koşular yapılacak. Erkekler 2500, kızlar 1250 metre uzun koşular yapılacak. Yarın 400 ve 800 metre kondisyon, güç ve şova dayalı koşular yapılacak. Tüm halkımızı bu güzel organizasyona davet ediyorum. Tüm yarışmacı kardeşlerimize de başarılar diliyorum.”ifadelerini kullandı.

Bölgede trafiğin iki gün süreyle 07:00 ile 15:00 saatleri arasında tek şeritten işleyeceği duyurulurken, trafik ve sağlık ekiplerinin güvenlik önlemleri aldığı görüldü.

 

Boyabatsesi

 

Tekerlekli Kayak Türkiye Şampiyonası Boyabat’ta başladı
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!