DİKMEN’DE  ELEKTRİK HATLARI YERALTINA ALINIYOR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, Dikmen ilçesinde elektrik hatlarının tamamının yeraltına alınması çalışmalarına başlandığını duyurdu.
Dikmen’de elektrik iletimini daha güvenli hale getirmek amacıyla gerçekleştirilen çalışma kapsamında, ilçede bulunan elektrik hatlarının tamamı yeraltına alınacak.
Konuya ilişkin açıklamada bulunan Sinop Milletvekili Maviş, elektrik hatlarının yer altına alınması ile birlikte ilave trafo hatlarıyla yüksek gerilim hatlarının güçleneceğini, elektrik iletiminin daha güvenli hale geleceğini ifade etti.
Çalışma kapsamında aydınlatma direkleri ile lambaların da yenileneceğini söyleyen Maviş, şu ifadelere yer verdi:
“Dikmenimizi daha da güzelleştirmek ve ilçemizdeki elektrik iletimini daha güvenli hale getirmek amacıyla, elektrik hatlarının tamamının yeraltına alınması çalışmalarımız başladı. YEDAŞ ekiplerinin yoğun çalışma ve destekleriyle çalışmalarımızı hızlı bir şekilde tamamlamayı amaçlıyoruz. Çalışma kapsamında aydınlatma direkleri ile lambaları yenilenecek, diğer yandan aydınlatmanın yetersiz olduğu bölgelere ise ek aydınlatma direkleri dikilecek. Böylece hem görüntü kirliliğinden hem de tehlikeli elektrik hatlarından kurtulmuş olacağız. Dikmenimiz daha modern bir görünüm kazanacak”

 

DİKMEN’DE  ELEKTRİK HATLARI YERALTINA ALINIYOR
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!