İYİ Parti’de, Yılmaz Şanlan güven tazeledi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti Sinop İl Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen 2. Olağan Kongrede İl Başkanı Yılmaz Şanlan yeniden başkanlığa seçilerek güven tazeledi.

Daha önce 22 Mart’ta yapılması planlanan fakat koronavirüs sebebiyle ertelenen İYİ Parti Sinop İl Başkanlığı 2. Olağan Kongresi Halk Eğitim Merkezi Salonunda gerçekleştirildi. Kongrede tek liste halinde gidilirken Yılmaz Şanlan yeniden il başkanı olarak seçilerek güven tazeledi.

 

Kongrede açılış, divan teşekkülü, saygı duruşu ve istiklal marşının okunması, faaliyet raporunun okunması ve ibrası, mali raporun okunması ve ibra edildi.
Daha sonra İYİ Parti Sinop İl Başkanı Yılmaz Şanlan bir konuşma gerçekleştirdi.

 

Kongreyi düğün, şenlik, miting, toy havasında yapmayı planladıklarını belirten Şanlan, tüm dünyayı etkisi altına alan covid-19 salgını nedeniyle daha önce 22 Mart’ta yapmayı planladıkları il kongresini iptal etmek zorunda kaldıklarını belirtti.

 

Bizler insanı yaşat ki devlet yaşasın geleneğinden gelen bir nesil olduklarını belirten İYİ Parti Sinop İl Başkanı Yılmaz Şanlan; “Bizlerin önceliği insanımızın sağlığı, huzuru rahatıdır. Bu nedenle kongremizi hızlı bir şekilde gerçekleştirme yoluna gideceğiz. İYİ partinin kuruluş aşamasını hepiniz biliyorsunuz. İYİ parti zor şartlarda, zor zamanlarda kuruldu. Türkiye’de insanlar düşünmesin, sorgulamasın, siyaset yapmasın istiyorlardı. Bizde bu vesile ile bir mücadeleye başladık. Önce bir partinin içerisinde demokratik hak aramaya başladık. Ne yazık ki onu başaramadık. Engellemelere, baskılara, iktidarın yandaşlarının engellemelerine takıldık. Buna rağmen bir siyasi parti kimliği kazandık. Millet ittifakı ile birlikte Türkiye’nin kaderini değiştirecek işlere imza atmaya inşallah devam edeceğiz. Millet ittifakı ile birlikte yaptığımız yerel seçim ittifakında büyükşehirlerin neredeyse tamamını aldık. Milletimizin kaybetmez yenilmez diye gördüğü Ak partiyi yerle bir ettik. İnşallah bundan sonraki süreçte de bu salonda olanlar ve sayın divanımızda iktidar öncesi divan olarak buradaki arkadaşlarımızla birlikte tarihe geçecek. Bu vesile ve umutla birlikte yola çıkıyoruz. 18 yıllık Ak Parti iktidarının ülkemizi getirdiği nokta hepimizin malumu. Ekonomimiz yerlerde tıkanmış durumda, sanayimiz üretemez hale geldi, tarımımız bitmiş noktada. Dış ülkelerden saman ihraç eder hale gelmişiz. 18 yılda eğitim sistemimiz maalesef yapboza dönmüş. Gençlerimiz sağlık ve psikolojik baskı altında sınavlara giriyorlar. İnşallah geleceklerini kurtarırlar umudu ile onlara dua ediyoruz.  İnşallah bizim iktidarımızda da önceliğimiz gençlik olacak. Gençlerimizin Allah yardımcısı olsun, sınavlarında başarılar diliyoruz. 18 yıldır istikrar sürecek diye vatandaşımızı sandığa götürdüler. Kredilerle, düşük faizlerle bütün insanlarımız borçlandı maalesef.  Herkes ekonomik krizi cüzdanında hissediyor. Ne yazık ki ekonomik olarak ülkeyi batağa sürüklediler. Anadolu coğrafyası tarihin en zor şartlarının olduğu bir coğrafyadır. Askeri olarak, ekonomi olarak, eğitim olarak her manada kendi kendine yetebilen güçlü bir ülke olmak gerekiyor. Ne yazık ki bu manada da sıkıntılarımız var. Bizlerin bu süreçte önceliği sizlerin sağlığı, sıhhati, huzuru. Bu yüzden sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat ederek oylamamızı yapıp evlerinize dönmenizi rica ediyorum. Biz böyle hayal etmemiştik ama şartlar böyle gerektirdiği için bu şekilde kongre yapma mecburiyeti doğdu. Katılım sağladığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Rabbim kongremizi devletimize, milletimize, Sinop’umuza hayırlı uğurlu etsin. İnşallah daha mutlu, huzurlu ve İYİ partinin bu ülkeyi yönettiği bir dönemde inşallah birlikte olacağız” dedi.

Konuşmanın ardında kongrede seçim gerçekleştirildi. Kongrede Yılmaz Şanlan yeniden İYİ Parti İl başkanı olarak seçilirken diğer yönetim ise şöyle oluştu;

Asil Yönetim Kurulu; Hakan Ateş, Orhan Bal, Yusuf Çakıcı, Mahmut Gümüş, Resul Öztürk, Ünzüle Arslan, Şehri Erakıncı, Fatma Baş, Şaduman Kantarcıoğlu, Seda Sağır, Aynur Yüksek, Fuat Otaç, Erol Türkoğlu, Erkan Akliman, Vecdi surat, Erdal Alkan, Hüseyin Arslan, Abdullah Gürdamar, İbrahim Arat, Selman Yiğit, Rıdvan Akköy, Tolga Yurtseven, Vedat Keskin, Aysun Ün, Elif Çalışkan, Gökhan Güler, Hüseyin Yazıcı, Erdoğan Kuru, Hasan Yüksek.Yedek Yönetim Kurulu; Bedriye Verir, Hayrettin Çil, Çağlar Adçeken, Kadriye Keskin, Salih Açıkgöz, Hüseyin Başay, Mustafa Ünlütürk, Deniz Gebiç, Kurtuluş Özkara, Serap Erakıncı, Yaşar Aydoğan, Muhammet Yıldırım, Aydın Şeker, Özgür Ünsal, Erdal Erdoğan, Salih Kaya, Nilüfer Erakıncı.Asil Disiplin Kurulu; Hüseyin Yılmaz, Dursun Öztürk, Mesut Başar, Cihat Yolaçan, Nihat Kahveci, Emriye Gökmen, Memnune Töre, Cengiz Bayra, Recep Verir.Yedek Disiplin Kurulu; Cahit Şanlan, Hasan Gökmen, Sibel Çakıcı, Şenol Gülel, Sultan Tortop,Üst Kurul Delegesi Asil Üyeler; Yılmaz Şanlan, Hakan Ateş, Mithat Mor.Üst Kurul Delegesi Yedek Üyeler; Serpil Kaplan, Ünzile Aslan, Seda Sağır. Kongreye CHP Sinop İl Başkanı Av. İnan Savaş Yüksel, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Haydar Gündoğdu, İYİ Parti Sinop İl Başkanı Yılmaz Şanlan, İYİ Parti Kastamonu il teşkilatı mensupları, İYİ Parti ilçe başkanları, delegeleri ve parti üyeleri katılım sağladı.

Kaynak:Vitrinhaber

 

 

İYİ Parti’de, Yılmaz Şanlan güven tazeledi
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!