Karadeniz; “Okullarda mümkün olan en az teması sağlama adına çalışmalar yürütülmelidir”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Milletvekili Barış Karadeniz kontrollü hayat döneminde  aşamalı olarak yeniden başlatılan yüz yüze eğitim konusunda açıklamalarda bulundu. Karadeniz  öğrenci ve ailelerin dikkatli olmaları hususuna dikkat çekti. 

Milli Eğitim Bakanlığı’nca  yüz yüze eğitime geçiş planlamasının ikinci aşamasında İlkokul 2,3,4. sınıflar, köy okulları, 8. ve 12. sınıflar, lise hazırlık sınıfı öğrencileri ve özel gereksinimli öğrenciler yüz yüze eğitime başladı.

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz öğrenci ve velilerden tedbirli olmaları noktasında açıklamalarda bulundu. Karadeniz yaptığı açıklamada;” Mart ayından bu yana süregelen pandemi süreci, içinde bulunduğumuz kontrollü hayat dönemi ile devam ediyor. Pandeminin en çok sekteye uğrattığı eğitim ve  öğretim faaliyetleri bakanlıkça yapılan planlamayla kısmi olarak yüzyüze eğitim yöntemiyle yeniden başladı. Öncelikle yeni eğitim öğretim döneminin tüm  öğrencilerimiz ve ailelerine hayırlı olmasını diliyorum. Bu süreçte okullarımızda gerek idari personel gerekse öğretmenlerimize çok büyük sorumluluk düşüyor. Öğrencilerimiz maske,sosyal mesafe ve hijyen konularında bilgilendirilmeli, onların mümkün olduğu en az teması sağlayabilme adına çalışmalar yürütülmelidir. Sınıf ortamında gerekli önlemler alınarak ve gerektiğinde uyarılar yapılarak risk en aza indirgenmelidir. Okulda maske kuralına riayet edilmesi öncelikli şart koşularak yine öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve yardımcı personelimizin erişebilecekleri noktalara dezenfektanlar yerleştirilmelidir.  Aileler çocuklarını süreç hakkında bilgilendirerek, onlara hem okul içerisinde hem de evde dikkat edecekleri hususlar hakkında öğretilerde bulunmalıdır. Bu süreci hep birlikte tedbirle atlatacağız. Öğrencilerimize derslerinde başarılar diliyor, yeni eğitim öğretim döneminin tüm eğitim camiası ve ailelerimize tekrar hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Karadeniz; “Okullarda mümkün olan en az teması sağlama adına çalışmalar yürütülmelidir”
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!