Sinoplular mutluluktan uçacak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sinop’ta başlatılan “Mutluluktan Uçuyoruz” adlı proje ile 16-40 yaş arası kursiyerler yamaç paraşütü eğitimi alarak kendi başlarına ilk uçuşlarını yapacak.

Sinoplular mutluluktan uçacak    

Mutlu kent Sinop’ta yamaç paraşütü sporunu yaygınlaştırmak amacıyla Sportif Havacılık Kulübü Derneği tarafından “Mutluluktan Uçuyoruz” adlı proje başlatıldı. Projeyle ilgili protokol Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu ve dernek Başkanı Nuri Şişman tarafından imza altına alındı.

Projenin Sinop’ta ilk kez gerçekleştirileceğini belirten Sportif Havacılık Kulübü Derneği Başkanı Nuri Şişman, isteyen kursiyerlerin yamaç paraşütü sporunu meslek edinebileceğini söyledi. Nuri Şişman açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “İnsanların hayatındaki eksikliklerden biri de sosyal etkinlik, sanat ve spor için gereken planlamanın eksikliğidir. Bu eksiklik yüzünden boş zamanlarını değerlendirebilecek seçeneklere sahip olmamaktadır.

SİNOP YAMAÇ PARAŞÜTÜ KONUSUNDA BÜYÜK POTANSİYELE SAHİP

Bu nedenle STK, kurum ve kuruluşların işbirliği ile özellikle gençlerimizin Yamaç paraşütü ekstrem sporu alanındaki potansiyellerinin geliştirilebilmesi ve hatta bu sporu meslek edinebilmelerine olanak sağlamak için bu projeyi hazırlamış bulunmaktayız.
Türkiye’nin en mutlu kenti Sinop’ta Sportif Havacılık Kulübü Derneğimiz tarafından Hazırlanan ‘Mutluluktan Uçuyoruz’ isimli projemizin amacı, Sinop’ta büyük potansiyele sahip Yamaç Paraşütü sporu alt yapısının geliştirilmesine, yaygınlaştırılmasına ve tanıtılmasına katkı sağlanmasıdır. Bu amacı gerçekleştirmek için Proje kapsamında 16-40 yaş arası sınırlı sayıda öğrenciye başlangıç kursu verilip, kendi başlarına ilk uçuşları gerçekleştirilecektir. Kursiyerlerimiz, gerek kendi çabaları ile, gerekse derneğimiz aracılığı ile alacakları ileri seviye eğitimler sonrasında Türkiye’nin herhangi bir bölgesinde uçuş yapma kabiliyeti kazanabileceklerdir.

Sinop’ta ilk defa gerçekleştirilecek olan bu kursumuz için Başta Sayın Valimiz Erol Karaömeroğlu olmak üzere tüm emeği geçen ve destek olanlara şükranlarımızı sunar, projenin hayırlı olmasını dileriz.

Sinoplular mutluluktan uçacak
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!