Türk askerleri Bakü’de: Sokakları marşlarla inlettiler!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’deki Azadlık Meydanı’nda gerçekleştirilecek olan törende, Dağlık Karabağ’ı Ermenistan işgalinden azat eden 3 bin Azerbaycan askeri yer alacak.

Askerî geçit töreninde Azerbaycan ordusunun kullanımına sunulan modern ve ekipmanlar da sergilenecek. Öte yandan, 27 Eylül-10 Kasım 2020 tarihlerindeki Dağlık Karabağ Savaşı sırasında işgalci Ermenilerden ele geçirilen silahlar ve zırhlı araçlar da sunulacak.

Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ zaferinin kutlanacağı törende Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bulunacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dağlık Karabağ Savaşı’nda Ermenileri hezimete uğratan Azerbaycan askerlerini selamlayacak. Erdoğan, bölgede güvenliğin tesis edilmesinde Türkiye’nin kardeş ülkeye olan desteğini bildirecek.

Türk komandoları Bakü’de

Azerbaycan deniz, hava ve kara kuvvetlerinin katılacağı törende, Türk komandoları da yer alacak.

Söz konusu törene az bir zaman kalan Türk komandolarının, Azerbaycan’ın başkenti Bakü sokaklarına indiği görüldü.

Kahraman komandoların, sokakları marşlarla inletmeye başladığı görüldü. Ortaya çıkan görüntüler, tüyleri diken diken etti.

Erdoğan ve Aliyev görüşecek

Erdoğan’ın Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile ikili bir görüşme yapacağı da öğrenildi.

Dağlık Karabağ’da güvenliğin tesisinin masaya yatırılacağı görüşmede, Azerbaycan-Nahçıvan-Türkiye bağlantısı da ele alınacak.

Azerbaycan, Dağlık Karabağ Savaşı sırasında 286’sı köy olmak üzere yaklaşık 300 yerleşim bölgesini kurtarmıştı. Azerbaycan ile Ermenistan arasında 10 Kasım 2020 tarihinde imzalanan ateşkes anlaşmasında, Ermenilerin Kelbecer, Laçın ve Ağdam’dan geri çekilmesine karar verilmişti.

habernediyor.com

 

Türk askerleri Bakü’de: Sokakları marşlarla inlettiler!
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!