MAVİŞ, 2020 YILI SAĞLIK HİZMETLERİNİ DEĞERLENDİRDİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş tarafından yapılan açıklamada, 96 DHY kapsamında Sinop Atatürk Devlet Hastanesi başta olmak üzere, Boyabat, Durağan, Gerze ve Ayancık Devlet Hastanelerine toplam 17 yeni uzman ve pratisyen doktorun planlamasının yapıldığı, 28 Aralık tarihinde atamaların sonuçlandırılacağı bildirildi.
Sağlık Personeli Atağı
Maviş, 2020 yılı Aralık Ayı planlaması dışında son altı ayda Sinop genelinde 32 uzman hekim, 42 pratisyen hekim ve 8 diş hekimi olmak üzere toplam 82 hekimin göreve başlamasının yanı sıra 23 hemşire, 6 ebe, 14 sağlık memuru, 7 sağlık teknikleri, 2 psikolog, 11 diğer unvanlarda olmak üzere toplam 63 sağlık personelinin de göreve başladığını, Türkiye geneli KPSS yerleştirmesiyle Sinop il ve ilçelerine ataması yapılan 32 yardımcı sağlık personelinin de ocak ayı içinde sağlık ordusuna katılacaklarını ifade etti.
Hastane Hizmet Rolleri Yükseltildi
Maviş, 2020 yılı içinde Sinop Atatürk Hastanesinin B grubundan A2 seviyesine, Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesinin C Grubundan B Grubuna rolünün yükseltilmesiyle sağlık hizmetleri, hekim sayısı ve yardımcı personel sayısında önemli iyileştirmelerin gerçekleştiğini, diğer taraftan merkez ve ilçelerde yoğun bakım yatak kapasitesinin artırılarak yoğun bakım yatak sayısının 114’e çıkarıldığını, Sinop genelinde hali hazırda var olan 660 yatak kapasitesinin,  toplam 770’e ulaşacağını bildirdi.
Yeni Sağlık Merkezleri
Maviş, Gerze TSM ASM ve 112 ASHİ’nin Nisan Ayında hizmet vermeye başladığını, Dikmen Entegre Sağlık Merkezinin tamamlandığını, geçici kabulünün yapılarak taşınma aşamasında olduğunu, Dikmen Entegre Sağlık Merkezinin hizmete alınmasıyla röntgen, laboratuvar ve diş hizmetlerinin de verileceğini, Türkeli TSM+ASM+112 ASHİ’nin yapımının %32 seviyelerine ulaştığını, Durağan TSM+ASM+112 ASHİ’nin yapımının %44 seviyesine ulaştığını, Saraydüzü Entegre Sağlık Merkezi’nin fiziki gerçekleşme seviyesinin %65’lerde olduğunu ifade etti.
Yeni Hastaneler
Maviş, Boyabat, Ayancık, Durağan ilçeleri ile Sinop Merkezde yapılan yeni Hastanelerinin hizmete sunulmasıyla vatandaşlarımıza daha kaliteli sağlık hizmeti verildiğini, Erfelek Entegre Devlet Hastanesi’nin yapım ihalesinin gerçekleştirildiğini, sözleşme imzalanması ve yer teslimi çalışmalarının en kısa sürede tamamlanacağını, Türkeli Yeni Devlet Hastanesi’nin de proje çalışmalarının hızla devam ettiğini açıkladı.
Sağlık Hizmetlerinde Rehavete Yer Yok
Maviş, Pandemi sürecinde dünyada birçok ülke büyük krizler yaşarken ülkemizin zor bir sınavı başarıyla verdiğini, Sinop ilinde de koronavirüs hastaları ve rutin hastalara verilen hizmetlerde düzenlemelere gidilerek teknik ve personel takviyelerinin anında sağlandığını, acil sağlık hizmetleri ve 112’den hizmet almak isteyen vatandaşlarımızın başvurularının pandemi öncesine göre iki kat artmasına rağmen hizmette ve ulaşım sürelerinde bir gecikme yasanmadan ambulans hizmetleri, evde sağlık hizmetleri ve filyasyon ekibi hizmetlerinin başarıyla sürdürüldüğünü ifade etti.
İşbirliği ve Fedakarlık Başarı Getirdi
Maviş, vatandaşlarımızın ihtiyaç duydukları sağlık hizmetinin kalitesinin artırılmasında çıtayı her geçen gün artırdıklarını, hizmete sunulan büyük ve modern sağlık yatırımlarımızın ardından, doktor açıklarının tamamlanmasında İl Başkanı Uğur Giresun ve il teşkilatıyla beraber yürüttükleri gayretlerinin süreceğini ifade etti. Bu kapsamda sağlık ve filyasyon hizmetlerini özveriyle sürdüren sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum dedi.

MAVİŞ, 2020 YILI SAĞLIK HİZMETLERİNİ DEĞERLENDİRDİ
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!