Sinop İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Hasan Mollahüseyinoğlu, Sinop Atatürk Devlet Hastanesine aniden giderek başhekim ve yardımcıları, müdür ve yardımcıları başta olmak üzere servis sorumlularını evlerinden çağırarak toplantı salonunda bir araya getirdi. Mollahüseyinoğlu, hastanenin hizmetlerinden memnun olmadığını belirterek herkesin kendisine çeki düzen vermesini istedi.

SAMSUN’A NİÇİN SEVK YAPIYORUZ ?

Müdür Mollahüseyinoğlu; ”Sinop’tan Samsun’a niçin hasta sevk ediliyor, bunun çalışmasını yaptınız mı? Yani hastanın sevk edilişinin sebebi nedir? Bunların istatistik bilgilerini yaptınız mı?“ diyerek, hastane yönetimine uyadrılarda bulundu.

BELEDİYE DE 45 BİZDE 170 TEMİZLİKÇİ VAR

Sağlık İl Müdürü Uzman Doktor Hasan Mollahüseyinoğlu “Sinop Belediyesinin 45 temizlik işçisi var koca şehrin temizliğini yapıyor bizde 170 personel var hastane pislikten geçilmiyor” diyerek tepkisini dile getiren il müdürü, problemlerin bir an önce giderilmesi talimatını verdi.

YAPAMIYORUM DİYEN BIRAKSIN

Bu zamana kadar hoş görülü olduğunu fakat bundan sonra çalışmayan personeli için gerekli işlemin yapılacağını dile getiren Mollahüseyinoğlu “Vatandaş bizden hizmet bekliyor. Sinop Atatürk Devlet Hastanesinin adına yakışır hale getirilmesi gerekiyor. El birliği içinde vatandaşımızın memnuniyetini yüksek tutmalıyız. Bu nedenle yapamıyorum diyen bıraksın“ ifadelerini kullandı. Mollahüseyinoğlu, bundan böyle hastane konusunda vatandaşlardan şikayet duymak istemediklerini sözlerine ekledi.