15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Vali Erol Karaömeroğlu ve eşi Filiz Karaömeroğlu Hanımefendi, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü etkinlikleri kapsamında Sinop Valiliği tarafından  Öğretmenevinde düzenlenen  akşam yemeğinde Şehit ve Gazi aileleri ile bir araya geldi.

Vali Erol Karaömeroğlu ve eşi Filiz Karaömeroğlu Hanımefendi, yemek öncesi masaları gezerek tek tek  Şehit ve Gazi Aileleriyle sohbet etti.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü etkinlikleri kapsamında Sinop Valiliği tarafından  Öğretmenevinde düzenlenen  akşam yemeği sonrasında  Kuran-ı Kerim Tilaveti ve dua edilmesinin  ardından   Vali Erol Karaömeroğlu yaptığı konuşmada; ‘‘İstiklal ve istikbalimize kasteden 15 Temmuz  hain darbe  girişiminin gerçekleştiği tarihin yıldönümünde, gözünü kırpmadan canını ortaya koyan, kutsal değerlerimiz bayrağımız, vatanımız, namusumuz ve şerefimiz için seve seve ölüme koşan ve Peygamberimiz ile komşulukla mükafatlandırılan şehitlerimizi bir kez daha anmak, onların aziz hatıralarını bir kez daha canlandırmak ve onların canlarını feda ettiği kutsal değerleri bir kez daha anımsamak  için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Bu uğurda ölüme koşarken gazilikle müşerref olan  Gazilerimizi bir kez daha hatırlamak ve  şükran duygularımızı tekrar ifade etmek için birlikteyiz.
Bizler, şehit ve gazilerimiz sayesinde bu topraklarda barış, kardeşlik ve huzur içinde yaşamaktayız. Canları uğruna bu Vatanı bizlere emanet eden, Devletimizin ve Milletimizin bekası uğrunda büyük fedakarlıklar gösteren Aziz Şehitlerimizi ve Kahraman Gazilerimizi hiçbir zaman unutmayacağız.
Bugün üzerinde yaşadığımız Aziz Vatan şehitlerimizin ve Gazilerimizin bizlere emanetidir. Şehit ailelerimiz, Gazilerimiz ve yakınları için ne yapsak azdır. Şehit ailelerimizi, Gazilerimizi ve ailelerini kendi ailemiz olarak görüyoruz. Tüm kurum, kuruluşlarımız ve imkanlarımızla yanınızda  olduğumuzu bilmenizi istiyorum.
Aziz Şehitlerimizin değerli aileleri ve Kahraman Gazilerimiz,
Ne mutlu bize ki, asırlar boyunca  bu memleketin çocukları sancak yere düşmesin diye, bu topraklar bize hep vatan kalsın diye aynı ruhu ortaya koymaktadır. Bu ruh, milli irademizi çalmak isteyen, uğruna binlerce şehit verdiğimiz Cumhuriyetimize ve demokrasimize kast etmek isteyen Fetö militanları karşısında da bizi muvaffak etmiştir. Türk Milleti’nin bu yüksek karakterli ruhunu yanına almayan hiçbir yapının bu topraklarda  barınamayacağını tüm dünya 15 Temmuz akşamı bir kez daha görmüştür.
Rabbim şehadetlerine imanımızla şahit olduğumuz şehitlerimizden razı olsun. Onların değerli ailelerine, emanetlerine gözümüz gibi bakmayı bizlere nasip eylesin. Şüphesiz ki sonsuza dek payidar kalacak olan bu büyük devletin, her gününde şehitlerimiz her zaman hatırlanacak manevi olarak bizlerle birlikte olacaklardır.
Ben bu vesileyle buradan bir kez daha Milleti, Bayrağı, Vatanı ve Devleti için canlarını feda eden, başta 15 Temmuz gecesi Ankara’da  şehadet mertebesine ulaşan  Sinop’lu Ömer Can Açıkgöz kardeşimiz ile diğer 15 Temmuz şehitlerimizi ve bu Vatan uğruna şehit olan tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve dualarla yad ediyor,  Şehitlerimizin ailelerine ve  yakınlarına sabırlar diliyor, Vatanımızı, istiklalimizi, birlik ve beraberliğimizi canları pahasına savunan, bu kutlu mücadele sırasında yaralanan tüm gazilerimize de şükranlarımı ifade ediyor, hepinizi sevgi, saygı ve en kalbi  muhabbetlerimle selamlıyorum’’ dedi.
Vali  Erol Karaömeroğlu’nun konuşmasının ardından program sona erdi.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü etkinlikleri kapsamında Sinop Valiliği öncülüğünde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından  Öğretmenevinde verilen akşam yemeğine Vali Erol Karaömeroğlu ve eşi Filiz Karaömeroğlu Hanımefendi’nin yanı sıra, 15 Temmuz Şehidi Ömer Can Açıkgöz’ün Annesi Nebiye Açıkgöz ve Babası Fahrettin Açıkgöz, 15 Temmuz Gazisi Zekeriya Yaşar, Şehit aileleri, Gazilerimiz ve  Aileleri, Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Mehmet Özgen, Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, Cumhuriyet Başsavcısı Duygu Bayar Öksüz, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın,  Sinop Barosu Başkanı Av. Hicran Kandemir,  Vali Yardımcıları Abdullah Şahin ve Murat Girgin ile eşi Zeynep Girgin, İl Emniyet Müdürü Cahit Şahin, İl Jandarma Komutanı J. Kd.  Albay Hakan Başakcı, 72. Sahil Güvenlik Bot Komutanı S.G. Yüzbaşı Koray Kemiksiz, İl Genel Meclisi Başkanı Yakup Üçüncüoğlu,  AK Parti Sinop İl Başkanı Uğur Giresun,  Aile  ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Melih Keleş ve Kurum Müdürleri katıldı.
15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri…
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!