AK Parti’de yerel seçimler öncesi il ve ilçe başkanı değişimi devam ediyor.Sinop il ve ilçe teşkilatlarında değişim olacak mı?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti’de yerel seçim hazırlıkları tüm hızıyla sürerken 7 Ekim’de düzenlenecek olağanüstü kongre öncesi 21 il başkanının değişmesinden sonra yeni il ve ilçe başkanlarında değiseceği belirtildi.

Ankara kulislerinde AK Parti Genel Merkez’in Sinop’un incelemelerini yaptığı ve yerel seçimlerden önce bazi teşkilatlarda ve belediyelerde değişimlerin olacağı konuşuluyor…

14 ve 28 Mayıs’ta yapılan seçimler sonuçlandı ve Türkiye’nin geleceği belirlendi.

Genel seçimlerin ardından gözler bu kez de yerel seçimlere çevrildi.

AK Parti ise seçimlere aylar kala çalışmalarına hız verdi.

Kongre tarihi: 7 Ekim

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan AK Parti Merkez Yürütme Kurulu’nda olağanüstü kongrenin tarihi 7 Ekim olarak kesinleştirildi.

Yalnızca ana kademe yenilenecek

Yerel seçimden önce düzenlenecek olağanüstü kongre ile birlikte AK Parti’nin yalnızca ana kademesi yenilenecek.

Bu çerçevede yerel seçimler öncesi AK Parti’de yenilenme sürüyor.

21 il başkanı değişti

MYK’da Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, kongreye yönelik çalışmalarla ilgili yaptığı detaylı sunumda, il ve ilçe teşkilâtlarında yapılan revizyonu anlattı.

Belediye başkanı ya da belediye meclis üyesi olmak isteyen il ve ilçe başkanlarının görevlerinden ayrılması talimatı kapsamında bugüne kadar 21 il başkanının yerine yeni isimlerin atandığına işaret eden Kandemir, il ve ilçe yöneticilerindeki değişimlerin süreceğini bildirdi.

“Bize hesabi değil, hasbi olanlar lazım. Eğer hesap adamı olursa çökeriz; ama hasbi olursa,

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yerel seçim talimatı

Cumhurbaşkanı Erdoğan yerel seçim startının kongre ile verileceğini hatırlattığı toplantıda seçimler ile ilgili şu mesajı verdi:

Seçimlere daha çok çalışacağız. Mevcut ekonomik tabloyu oluşturan gerekçeleri halka iyi anlatmamız lazım. Belediye başkanlıkları için iyi adaylar belirlemeliyiz. Toplumda karşılığı olan, sevilen, doğru adaylar üzerinde duracağız.

Allah’ın izniyle kaleleri düşüre düşüre yola devam ederiz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti için dava adamı, hizmet adamı, milletin adamı olarak görev yapacak ilçe başkanları, il başkanları, belediye başkanları, AK Parti kadrolarının lazım olduğunu söyledi.

Tüm bu açıklamalardan sonra Ankara kulislerinde ise Sinop’un incelemelerinin bittiği ve yerel seçimlerden önce bazı teşkilatlarda ve belediyelerde değişimlerin olacağı konuşuluyor.

Yerel seçimler öncesi Sinop kamuoyunda ise teşkilatlarda ve belediyelerde  başarısızlıkların ve eksiklerin olduğu dile getiriliyor.Değişim yapılmazsa bir çok ilçe belediyesini de kaybedileceği iddia ediliyor.

Ayrıca teşkilatlarda dağınık bir görüntü olduğu,genel merkezin talimatlarına uygun çalışmalar yapılmadığı,bazı kişilerin farklı olaylarda isimlerinin geçmesinden dolayı vatandaşlar tarafından tepki alması ve birlik beraberliği sağlayamadığı için son seçimlerde ise başarısız bir süreç geçirdiği ileri sürülüyor.

AK Parti’de yerel seçimler öncesi il ve ilçe başkanı değişimi devam ediyor.Sinop il ve ilçe teşkilatlarında değişim olacak mı?
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!