Barış Mert, Sinop TSO Başkanlığına adaylığını açıkladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

16 Ekim’de gerçekleştirilecek olan Sinop Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) seçimleri öncesi eğitimci ve işadamı Barış Mert beraberinde çok sayıda iş insanıyla birlikte düzenlediği basın açıklamasında Sinop TSO başkanlığına aday olduğunu söyledi.

Sabahattin Ali Kültür Merkezinde düzenlediği basın toplantısında konuşan Barış Mert, birlik ve beraberlik mesajı verdi, projelerini anlattı.

Konuşmasını kendisini tanıtarak başlayan Barış Mert, “Bugün sizlerin karşısında Sinop TSO başkan adayı olarak bulunmaktayım. Belki hepiniz beni yakından tanıyorsunuz ancak kısaca kendimi tanıtmak isterim.  29 Ekim 1975 tarihinde Sinop’ta doğdum, ilk, orta ve lise eğitimimi Sinop’ta tamamladıktan sonra üniversiteyi Samsun OMÜ’de Fizik Öğretmenliği bölümünde tamamladım. Yine bölümüm olan Nükleer Fizik’te yüksek lisansımı bitirdim. Yüksek lisans tezimde nötron radyasyonuna karşı zırh malzemesi üretimi için çalışma yaptım. Evli ve iki çocuk babasıyım ve İngilizce bilmekteyim” dedi.

SİYASİ GÖRÜŞ AYRIMI YAPMADIK

Ekip oluştururken kesinlikle siyasi görüş ayrımı yapmadıklarını belirten Barış Mert; “Çıktığımız bu yolda ekibimizi kurarken siyasi görüş ayrımı yapmadan, dünya görüşlerine sahip, işinde başarılı, sektöründe başarılı arkadaşları bir araya getirmeye gayret gösterdik. İlk kez bu kadar genç bir ekiple karşınızdayız ve biliyoruz ki gençliğin dinamizmi ve ağabeylerimizin tecrübesi ile önemli projelere imza atacağız. İlk kez grubumuzda üç kadın arkadaşımıza yer verdik. Umut ediyorum ki ilerleyen yıllarda daha çok kadın arkadaşlarımız bu ekibin içinde yer alacaktır. Şehrimizin önemli dinamiklerinden olan Organize Sanayi Bölgesinden de gruplarımıza üç aday arkadaşımızı aldık” diye konuştu.

AĞ ÜRETİMİ PROJESİ

Konuşması sırasında projelerini sıralayan Barış Mert şunları söyledi; “Her tarafı denizle çevrili ve balıkçı kenti olan şehrimizde küçük ve orta ölçekli balıkçılarımız için ağ üretimi yapmaya başlayacağız. Bu projeyi kadın istihdamını geliştirme adına özellikle ev hanımı arkadaşlarımızla birlikte organize edeceğiz.

SALEP ÜRETİMİ PROJESİ

Önemli endemik bitki türlerine sahip olan şehrimizde salep bitkisinin üretimi için harekete geçiyoruz. Bize bağlı Tarımsal Kalkınma Kooperatifleriyle yapacağımız bu projeyle en az 50 üreticiye 4 yılda sahip olmayı planlıyoruz.SİNOP’A GIDA TOPTANCILARI HALİ

Gıda toptancıları halini üyelerimizin de desteğiyle Sinop’a kazandırarak bu sektördeki arkadaşlarımızı Samsun ve Kastamonu sevkiyat yorgunluğundan ve maliyetinden kurtaracağız.

YURTDIŞI UÇUŞLARI 

Zaten bir aşamaya gelmiş olan yurtdışı uçuşları için sürecin takipçisi ve Sinop halkının sesi olmaya çalışacak Almanya uçuşlarının başlaması için olanca gücümüzle sürece dahil olacağız.

OSB’YE TOBB DESTEKLİ MESLEK OKULU PROJESİ

OSB’ye yapmayı planladığımız TOBB destekli Meslek Okulu ile ara eleman sorununu çözmeye ve mezun olan gençlerimize istihdam imkanı yaratmaya çalışacağız.

Çok sevgili misafirler sözlerimi burada noktalandırırken diğer başkan adaylarımız Salim Akbaş ve Sedat Sever beye, kıymetli ekiplerine başarılar diliyorum. Pazar günü yapılacak seçimin ülkemize ve güzel Sinop’umuza hayırlı olmasını diliyor, siz değerli dostlarımı bizi temsil eden kırmızı oy pusulasına destek olmaya davet ediyorum”.

Eğitimci ve işadamı Barış Mert, Sinop’un sahip olduğu dinamikleri harekete geçirerek, kente katma değer sağlayacaklarını sözlerine ekledi.

Basın açıklaması çekilen toplu fotoğraf ile son buldu.

 

 

VİTRİNHABER 

 

 

 

 

 

 

 

 

Barış Mert, Sinop TSO Başkanlığına adaylığını açıkladı
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!