Durağan ilçe merkezi ve köylerden gelen öğrenciler Sinop’u gezdi. 

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu ve eşi Filiz Karaömeroğlu himayelerinde Sinop Valiliği tarafından hayata geçirilen “İlimizi Tanıyalım” projesi kapsamında Durağan ilçe merkezi ve köylerinde öğrenim gören öğrenciler Sinop’a geldi.

Valilik önünde Vali Erol Karaömeroğlu ve eşi Filiz Karaömeroğlu tarafından karşılanan öğrenciler, daha sonra Valilik makamında Vali Karaömeroğlu’nun misafiri oldu. Öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Erol Karaömeroğlu, öğrencilerin gerçekleştireceği Sinop gezisi sonrasında, ilin gönüllü kültür elçileri olacağına inandığını söyledi. Karaömeroğlu; “Özellikle ilçelerde ve köylerde bulunan çocuklarımıza Sinop’u tanıtma ve göstermeye yönelik etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Dolayısıyla bu çocuklarımız il dışına gittiklerinde ilimizin bir kültür elçisi olacaklar. Bunun için önce Sinop’u tanımaları lazım ki il dışına gittiklerinde Sinop’umuzu en iyi şekilde temsil edebilsinler ve tanıtabilsinler” dedi.

Öğrencilerle daha sonra kahvaltı yapan Vali Karaömeroğlu ziyaret sonunda öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.İlçe ve köylerde eğitim gören çocukların yaşadıkları kenti daha iyi tanımaları amacıyla başlatılan proje kapsamında,  Sinop’a gelen öğrenciler, rehberler eşliğinde kentin tarihi ve turistlik mekanlarını gezdi. Bir kısmının ilk kez geldiği Sinop’ta düzenlenen etkinlikte öğrenciler, şehri tanıma ve keyifli bir gün geçirme fırsatı buldu.

Öğrenciler daha sonra Sinop Polisevi’nde düzenlenen öğle yemeğinde bir araya Vali Erol Karaömeroğlu ve Sinop protokolünün misafiri oldu.

 VİTRİNHABER 

 

Durağan ilçe merkezi ve köylerden gelen öğrenciler Sinop’u gezdi. 
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!