Gal Arısı ve Kahverengi Kokarca Böceği ile Mücadele Toplantısı”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Gal Arısı ve Kahverengi Kokarca Böceği ile Mücadele Toplantısı” Vali Dr. Mustafa Özarslan’ın başkanlığında;

Sinop Valiliği’nde gerçekleştirildi.

Toplantıya, Vali Yardımcısı Abdullah Şahin, Sinop Orman Bölge Müdürü Celal Kanbur, İl Tarım ve Orman Müdürü Fatih Önlem, Sinop Üniversitesi Öğr.Gör. Dr. Engin Bayra katıldı.

Toplantıda;

Kestane üretiminin geleceğini tehdit
eden zararlı gal arısı,300’e yakın bitkisel üründe verim kaybına yol açan zararlı kahverengi #kokarcaböceği ile mücadele yolları ve izlenecek yol haritası hakkında istişarelerde bulunuldu.

Toplantının ardından; Vali Yardımcısı Abdullah Şahin, Sinop Orman Bölge Müdürü Celal Kanbur, İl Tarım ve Orman Müdürü Fatih Önlem, Sinop Üniversitesi Öğr.Gör. Dr. Engin Bayra ile birlikte,

Orman Bölge Müdürlüğü Bektaşağa Orman Zararlılarıyla Biyolojik Mücadele Laboratuvarını ziyaret ettiler.

Vali Yardımcısı Abdullah Şahin, Kestanelerde önemli ekonomik kayba neden olan Kestane #GalArısı ile Biyolojik Mücadele kapsamında üretilen Kestane Gal Arısı’nın predatörü Torymus #SinensisBöceği’nin üretimi ve Çam Kese Böceği ile Biyolojik Mücadele kapsamında Calosoma sycophanta #PredatörBöceği üretimi hakkında yetkililerden bilgiler aldı.

 

Gal Arısı ve Kahverengi Kokarca Böceği ile Mücadele Toplantısı”
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!