İlk hasadı protokol yaptı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Saraydüzü İlçesinde bitkisel üretimi geliştirmek, teşvik etmek, bitkisel üretimi, tarım ve sanayi sektörü ile entegrasyonunu sağlayacak şekilde yönlendirmek, tarım havzalarının faaliyet ve işleyişi ile ilgili hizmetleri yürütmek üzere 5 dekar kapasiteli sertifikalı 5 çeşit patates üretimi denemesi yapıldı.

Başarıyla sonuçlanan denemenin ilk hasadı ise protokol üyeleri tarafından yapıldı. İlçede çiftçilik yapan Bayram Özaslan’a ait 2 dekarlık tarlada gerçekleştirilen hasat töreninde konuşan İlçe Tarım Müdürü Hasan Yürük, son yıllarda yapılan gözlemler sonucu bu projeye ihtiyaç duyulduğu, İlçede ilk defa Cumaköy ve Zaim Köyünde olmak üzere 3 çiftçi ile 5 dekarlık alanda 5 çeşit patates üretimi denemesi yapıldığını söyledi.

Bilgilendirme sonrasında İlçe Kaymakamı Hasan Hüsnü Türker, İl Müdürü Vekili Ahmet Tam, ve Saraydüzü Belediye Başkanı Hasan Peker topraktan patates çıkarıp, kovalara ve çuvallara doldurarak ilk hasat işleminin gerçekleşmesine yardımcı oldu.
Oldukça verimli bir hasat işlemi gerçekleştirildiğini belirten Saraydüzü Kaymakamı Hasan Hüsnü Türker, bu üretimin çiftçiler için yeni bir alternatif ürün olacağını söyledi.

Hasat işlemi sonrasında vatandaşlarla bir araya gelen protokol üyteleri üretim ve çiftçi sorunları ile ilgili fikir alışverişinde bulundular. Programda ayrıca hasat işlemi gerçekleştirilen 5 çeşit üründen katılımcılar ve davetlilere ikram edildi.

İlk hasadı protokol yaptı
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!