İYİ Parti Sinop İl Başkanı Yılmaz Şanlan’dan Açıklama…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti Sinop İl Başkanı Yılmaz Şanlan, Sinop’ta yapılması planlanan çevre yolunun deniz doldurularak ya da viyadüklerle yapılması yerine, kentsel dönüşüm yoluyla sur içinden yapılmasının daha doğru olacağını söyledi. 

İYİ Parti Sinop İl Başkanı Yılmaz Şanlan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun Sinop ziyareti öncesi Vitrinhaber’e açıklamalarda bulundu. Sinop’ta yapılması planlanan çevre yolunun sur içinden yapılmasının daha mantıklı olacağını belirten Şanlan, bunun Sinop’a üç yönlü faydasının olacağını dile getirdi.

SİNOP’UN ÖNCELİĞİ TRAFİK SORUNU

Yılmaz Şanlan: “Her fırsatta dile getirdiğimiz Sinop’umuzun birinci önceliği trafik sorununu. tekrar gündeme taşımak ve şehrimizin  nefes alınabilir hale gelmesi adına, gündemdeki çevre yolunun deniz doldurularak yada viyadüklerle  yapılması yerine, kentsel dönüşüm yoluyla sur içinden yapılması fiziki açıdan da da görsel açıdan da mantıklı ve sağlıklı olandır. Ayrıca sur içinden yapılmasının üç yönlü avantajı vardır. Hem kale surlarını ortaya çıkartıp turizme kazandırmak, hem kentsel dönüşümle şehri nefes alınır hale getirmek hem de uzun vadede maliyeti düşürerek 3 ayrı proje birlikte gerçekleşmiş olur.

ŞEHİR TRAFİĞİNİ RAHATLATACAK ANA ARTELLER AÇILMALI

Ayrıca şehrin Ada mahallesinde ve Zeytinlik mahallesinde yoğun bir nüfus vardır. Ve hala bu bölgede nüfus artışı da devan etmektedir. Şu anki şartlarda bile, şehir trafiğine cevap veremeyen yollar, önümüzdeki bir kaç yılda hep felç olacaktır. Şehir trafiğini rahatlatacak olan ana artellerin bir an önce açılması Sinoplu hemşehrilerimizin beklentisidir. Trafik konusunda  profesyonelce hazırlanmış bir şehir planlaması ile sorunun çözüleceği kanısındayız.

BAKAN BEYE ARZ EDİLMESİ BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR

Bu konuda ki talep ve önerilerimizi her fırsatta dile getirmeye çalışıyor ve ilimize gelecek olan sayın Bakan beye mihmandarlık yapacak olan heyetin bu konuları ehemmiyetle arz etmesi gerektiğini düşünüyoruz. Osmangazi köprüsü ve Yavuz Sultan Selim Köprüsündeki maliyetler ortadadır. Geçiş ücretleri ise,  geçenleri pişman edecek kadar yüksektir. Bu denizden  yapılması planlanan geçişin de altında ücretli geçiş mantığı yatmaz inşallah” diye konuştu.

 VİTRİNHABER
İYİ Parti Sinop İl Başkanı Yılmaz Şanlan’dan Açıklama…
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!