Karadeniz Sinop’taki vaka sayısını açıkladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Sinop’taki Covit-19 vak’alarındaki son durum hakkında bilgi verdi

Sinop’ta halk arasında salgınla alakalı çok yüksek rakamların konuşulduğunu belirten Barış Karadeniz, söylenilenin aksine Sinop geneline bakıldığında Covid-19 tedavisi gören hasta sayısının normal sayıda olduğunu ifade etti.

Karadeniz; “Bugün Atatürk devlet hastanesi yetkililerinden edindiğim bilgilere göre Hastanede Covid-19 dan 95 hastamız var. Bunlardan 70 hasta pozitif 12 hasta yoğun bakımda ve diğer 13 kişi ise test sonucu bekleyen ve tedavisi bitmek üzere olanlar. Bu rakamlar söylenilenlerin aksine çok büyük rakamlar değil. Elbette temennimiz bu sayıların sıfıra inmesi, maskesiz risksiz günler geçirebilmek. Ancak, salgının yeniden artışa geçtiği bu günlerde Sinop’ta var olan bu rakamlar çok yüksek değil. Sinoplu vatandaşlarımız Sağlık Bakanlığı ve Bilim kurulunun belirlemiş olduğu maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat ettiği sürece umuyorum ki bu sayılar artış göstermeyecek aksine azalacaktır” dedi.

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz ayrıca Sinopluların Sağlık Bakanlığı ve Bilim kurulunun belirlemiş olduğu maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat ettiklerini belirterek teşekkür etti

Karadeniz Sinop’taki vaka sayısını açıkladı
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!