Rektör Şakir Taşdemir mazbatasını aldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanlığı Atama Kararları doğrultusunda Sinop Üniversitesi Rektörlüğü görevine atanan Prof. Dr. Şakir Taşdemir, mazbatasını Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’dan alarak resmi olarak görevine başladı.

Prof. Dr. Şakir Taşdemir, 7 Ağustos 2023 Pazartesi günü Sinop Üniversitesi rektörlük binasında düzenlenecek devir teslim töreni ile görevi Prof. Dr. Nihat Dalgın’dan devralacak.

Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararlarına göre, Sinop Üniversitesi (SNÜ) Rektörlüğüne Selçuk Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Sinoplu Prof. Dr. Şakir Taşdemir atanmıştı.

Prof. Dr. Şakir Taşdemir kimdir?

1971 Sinop doğumludur. Ortaöğrenimini Sinop’ta tamamladıktan sonra Lisans eğitimini Gazi Üniversitesinde 1994 yılında, Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini Selçuk Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde tamamlamış ve 2013 yılında Doçentlik sınavını başararak Bilgisayar-Bilişim Bilimleri ve Mühendisliği Bilim alanında Doçent unvanını almıştır.

2018-2023 yılları arısnda Selçuk Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Bilgisayar Mühendisliğinde Prof. Dr. Öğretim Üyesi olarak çalıştı.

MEB’e bağlı farklı kurumlarda çalışmış, üniversitede değişik birimlerde Müdürlük, Bölüm Başkanlığı, Anabilim Dalı Başkanlığı gibi farklı idari görevlerde bulunmuş ve Sinop Üniversitesi Rektörgünü görevine atanma sürecine kadar aynı fakültede dekan olarak görev yapmıştır.

Yükseköğretim kurumlarında farklı sayıda komisyon ve yönetim kurulu üyelikleri vardır.

Yapay Zeka, Görüntü İşleme, Mobil Programlama, Bulanık Mantık, Sanal/Artırılmış Gerçeklik başta değişik bilimsel alanlarda çalışmaları mevcuttur. Bu konular olmak üzere 80’den fazla ulusal/uluslararası dergi, 100’ün üzerinde ulusal/uluslararası bildiri, 10’u geçkin kitap/kitap bölümü, 1000’in üzerinde atıfları, patenti, TÜBİTAK başta olmak üzere projeleri-ödülleri, bilimsel kuruluşlarda üyelikleri, ve bilimsel dergilerde editörlükleri yayınları bulunmaktadır.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla 31 Temmuz 2023 tarihinde Sinop Üniversitesi Rektörlüğü görevine atanmıştır. Şimdiye kadar 11 Yüksek Lisans ve 5 Doktora öğrencisi mezun etmiş, İngilizce ve Arapça bilmekte, evli ve iki çocuk babasıdır.

Rektör Şakir Taşdemir mazbatasını aldı
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!