Sinop Cezaevi Eski Güzelliğine Kavuşacak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tarihi Sinop Cezaevi 21.05.2010 tarihi itibari itibari ile restorasyon çalışmalarına başlanması için restorasyon ekibine yer teslimi yapıldı. Restorasyon ekibi bayramdan sonra çalışmalara başlayacağını belirtti.

TARİHİ CEZAEVİ RESTORASYONU BAŞLIYOR

Sinop Milletvekili Dr. Nazım MAVİŞ, Tarihi Cezaevi restorasyon sürecinde müteahhit firmaya yer tesliminin yapıldığını duyurdu.

AK Parti Mv. Nazım MAVİŞ, Tarihi Cezaevi restorasyonunda bütün sürecin tamamlanarak inşaat aşamasına gelindiğini ifade etti. Maviş, Tarihi Cezaevi restorasyonu ile ilgili AB’den 5 Milyon Avroluk bir hibe temin edildiğini, bu kapsamda restorasyon ihalelerine çıkıldığını, ihale süreçlerinin tamamlanarak, müteahhit firma ile sözleşme imzalandığını ifade etti.

21.05.2020 tarihi itibariyle müteahhit firmaya yer teslimi yapılarak artık restorasyon sürecinin başlaması için gereken son adımın da atıldığını vurguladı. Yer teslimi yapılan müteahhit firma Bayramdan sonra fiilen alanda çalışmalarına başlayacak.

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Sinop Milletvekili Dr. Nazım MAVİŞ, ihale süreci tamamlananSinop Tarihi Cezaevinin müteahhit firmaya yer teslimininyapılarak önemli bir adımın gerçekleştiğini, bundan sonraki aşamada ayrıca tarihi surların restorasyonuyla ilgili degirişimlerde bulunacaklarını ifade etti.

Maviş, “Ortak Kültürel Miras: Türkiye-AB Arasında Koruma ve Diyalog Projesi Hibe Programı” kapsamındaki projenin şartname kabulü ve AB Türkiye Delegasyonu tarafından incelenip sözleşmenin onaylanması ile ilgili bütün süreçleri başından itibaren titizlikle takip ettiklerini ifade etti.

Maviş, 1999 yılında kapatılarak müze haline getirilen Tarihi Cezaevi restorasyonu, şarkılara, şiirlere konu olan, 4.000 yıllık tarihi mirasın yeniden canlandırılmasına vesile olacaktır. Tarihi Surların restorasyonu ve Sinop Meydan Projemizin hayata geçirilmesiyle tarih, kültür ve Medeniyet şehri Sinop’umuz önemli bir destinasyon merkezi haline gelecektir. dedi.

Maviş, cezaevinin restorasyon sürecinde katkılarından dolayı Kültür ve Turizm Bakanı ve Dışişleri Bakanı ve Bakan yardımcılarımız başta olmak üzere AK Parti İl Başkanımız Uğur GİRESUN ve çalışma arkadaşları ile İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet TOSUN’a teşekkür etti.

Sinop Cezaevi Eski Güzelliğine Kavuşacak
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!