Sinop İl Tarım Ve Orman Müdürlüğünden Genç Girişimci Eğitimi

Sinop İl Tarım Ve Orman Müdürlüğü
Sinop İl Tarım Ve Orman Müdürlüğü
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi (KDAKP), özellikle kırsal bölgelerde yaşayan genç nüfusa özel önem vermektedir. Bu gençler, şehirdeki akranlarına göre dezavantajlı bir konumda bulunmakta ve tarım sektörüne olan ilgilerini kaybederek şehirlerde iş bulma amacıyla göç etmektedirler.

KDAKP, proje köylerinde yaşayan 18-40 yaş aralığındaki gençlere kendi projelerini hayata geçirme fırsatı sunarak bu soruna çözüm getiriyor. Bu gençlere %70 hibe desteği sağlanmaktadır. Ancak, bu gençlerin başarılı olabilmeleri için ilk olarak eğitim almaları gerekmektedir. Bu çerçevede, 2023 yılı planlamasına göre, 25-29 Eylül tarihleri arasında 8 genç arkadaşımıza iş planı hazırlama, finansal okuryazarlık ve pazarlama gibi konularda eğitim verilmesi planlanmaktadır.

Bu eğitimlerin ardından, 2024 yılı içinde gençlerimiz kendi projelerini hayata geçirme imkanına sahip olacaklardır. Bu eğitim programı sayesinde, gerçekleştirecekleri projelerle diğer gençlere ilham kaynağı olacaklar ve böylece kırsal bölgelerde tarım sektörünün canlanmasına katkıda bulunacaklar.

Bu vesileyle, bu eğitimlerin tarım sektöründe genç nüfusun artmasına ve istihdama katkı sağlamasına vesile olmasını temenni ediyoruz. Sizlerin başarı hikayeleri, ilimiz ve ülkemiz ekonomisine önemli katkılar sunacaktır.

Sinop İl Tarım Ve Orman Müdürlüğünden Genç Girişimci Eğitimi
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!