Sinop Yeni Valisi Karaömeroğlu Göreve Başladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son yayınlanan valiler kararnamesi ile Altındağ Kaymakamı iken Sinop Valiliği görevine atanan Erol Karaömeroğlu Sinop’taki yeni görevine başladı.

Sinop yeni Valisi Erol Karaömeroğlu saat 15:00’da Sinop’a geldi. Valilik binası önünde protokol tarafından karşılanan Vali Karaömeroğlu, daha sonra makamına geçerek basın mensuplarıyla bir araya geldi.

SİNOP’A HİZMET EDECEK OLMAKTAN MUTLULUK DUYUYORUM

Öncelikle Karadeniz’in incisi, mutlu insanlar şehri olarak adlandırılan Sinop’a hizmet edecek olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Erol Karaömeroğlu, üstün bir gayret ve çaba ile çalışacaklarını söyledi.

Karaömeroğlu; “09 Haziran 2020 tarihli ve 31151 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 2020/274 sayılı karar ile atandığım Sinop Valiliği görevine 18 Haziran 2020 tarihinde başlamış bulunmaktayım.

Öncelikle Karadeniz’in incisi, mutlu insanlar şehri olarak adlandırılan Sinop’a,  bu özel İle ve şehrin sahip olduğu tüm değerlere ve özellikle saygı değer insanlarına Vali olarak hizmet etme onurunu yaşatan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya şükranlarımı arz ediyorum. Yeni görevimin ilimiz ve şahsım için hayırlara vesile olmasını Yüce Mevla’dan niyaz ediyorum” dedi.

 

SİNOP’TA HER ZAMAN HALKIMIZIN SORUNLARINA AÇIK, ÇÖZÜM ODAKLI BİR ÇALIŞMA MODELİNİ UYGULAYACAĞIZ 

Kendisine devredilen bu onurlu bayrağı bulunduğu yerden daha yukarılara taşımak için üstün bir gayret ve çaba ile çalışacaklarını ifade eden Vali Erol Karaömeroğlu, Sinop’ta her zaman halkımızın sorunlarına açık, çözüm odaklı ve toplumun bütün kesimlerini kucaklayan bir çalışma modeli uygulayacaklarını söyledi. Karaömeroğlu; “Yine bugüne kadar Sinop’a hizmetleri olan değerli meslektaşım Sayın Köksal Şakalar’a ve daha önce görev yapan tüm Valilerimize gönülden teşekkür ediyorum. Köklü tarihini doğal güzellikleriyle harmanlayan Sinop’u onlardan devraldığımız bayrakla bulunduğu yerden daha üst seviyelere getirme noktasında bize düşen ne görev varsa, üstün bir gayret ve çaba ile yerine getirmeye çalışacağız.

Biz yüce bir milletin büyük bir devletin ve şanlı bir tarihin bahtiyar mensuplarıyız. Devletimize, milletimize ve tarihimize karşı sorumluluklarımızı yerine getirebilmek için var gücümüzle çalışmak hepimizin en temel görevlerindendir. Bizde daima bu gerçeğin bilincinde olacağız.

Tarih boyunca gözde bir şehir olarak nitelendirilen ve ülkemizin eşsiz güzellikleriyle adından söz ettiren Sinop’ta meslek hayatımın birikimi ile birlikte büyük bir heyecanla Sinop halkı için çalışmanın onurunu ve gururunu yaşayacağım.

Görevim boyunca Sinop’ta her zaman halkımızın sorunlarına açık, çözüm odaklı ve toplumun bütün kesimlerini kucaklayan bir çalışma modelini uygulayacağız. Çalışmalarımızı güçlü bir ekip ruhuyla, birlik ve beraberlik anlayışı içinde yürütecek, bütün kamu kurum ve kuruluşlarımızla uyum içerisinde, hızlı ve etkin, vatandaşı her zaman önceleyen bir anlayışla çalışmalarımızı sürdüreceğiz.  Hep birlikte çalışacağız ve hep birlikte başaracağız” diye konuştu.

 

SOSYAL MESAFEYİ KORUYALIM

Açıklamasında tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisini göstermeye devam eden Coronavirüs salgını ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Vali Erol Karaömeroğlu, içinde bulunduğumuz normalleşme sürecinde Sinoplu vatandaşlardan tedbiri elden bırakmamaları, sosyal mesafe kuralı ile birlikte, maske ve diğer tedbirlere riayet etmeleri tavsiyesinde bulundu. Karaömeroğlu; “Sağlık en büyük zenginliktir.  Bilindiği gibi tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan Covid-19 virüs salgınının normalleşme sürecince bizler de Saklı Cennet Sinop’umuzda “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.” anlayışıyla sağlıktan eğitime kadar her alanda vatandaşımızın yanında olarak destek vereceğiz.  Pandemi sürecinde Sinoplu hemşerilerimizden ricamız lütfen maske takalım, sosyal mesafeyi koruyalım. Vatandaşlarımızla birlikte maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına riayet edersek bu süreçten alnımızın akıyla çıkacağımız muhakkaktır.

Sinop’umuzu bugünden yarına güzel bir şekilde taşıyacağımıza inanıyor,  vatandaşlarımıza hem gönlümün hem de kapımın her zaman açık olduğunu özellikle belirtmek istiyorum. Burada olduğumuz sürece öncelik her zaman vatandaşımızın olacaktır. Heyecanımızı ve çabamızı da koruyarak güzel şeyler yapılabileceğine inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; Sinop ilinde görev yapmanın onuruyla tüm halkımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Vali Erol Karaömeroğlu açıklamalarının ardından protokol üyeleri ile basına kapalı ortamda bir araya geldi.

 

EROL KARAÖMEROĞLU KİMDİR?

1970 Rize doğumlu olan Erol Karaömeroğlu, ilk, orta ve liseyi Rize’de okudu.

1991 yılında Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olan Erol Karaömeroğlu, Kaymakamlık görevine Erzincan Valiliğinde stajyer Kaymakam olarak başladı. Rize’nin Çayeli İlçesi’nde Kaymakam Refikliği görevi ve Kilis merkezi ile ilçelerinde Mülkiye Müfettişliği teftiş stajında bulundu. İçişleri Bakanlığında yabancı dil kursuna katıldıktan sonra 8 ay süreyle İngiltere’ye gönderildi. Türkiye’ye dönüşte Ordu Ulubey Kaymakam Vekilliği görevinde bulundu.
84. dönem Kaymakamlık kursuna katılarak 1997 yılı Temmuz ayında Tokat Artova’da Kaymakam olarak göreve başlayan Erol Karaömeroğlu, sırasıyla Çaykara, İdil, Bozdoğan ve Palu Kaymakamlığı’ndan sonra Batman İli Vali Yardımcılığı görevinde bulundu. Vezirköprü ve Ula Kaymakamlığı sonrası geldiği Şereflikoçhisar Kaymakamlığı görevini icra ederken, 01.12.2016 tarihli 29905 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 30.11.2016. tarihli ve 2016/861 sayılı Müşterek Kararname ile Altındağ Kaymakamlığına atanan Erol Karaömeroğlu, 10 Haziran 2020 tarihli kararnameyle Sinop Valisi oldu.
Erol Karaömeroğlu evli ve 3 çocuk babasıdir.

Sinop Yeni Valisi Karaömeroğlu Göreve Başladı
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!