Sinoplu kürekçiler şampiyonadan dereceyle döndü

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Kürek Federasyonu tarafından düzenlenen Deniz Küreği Türkiye Şampiyonasına katılan Sinop Gençlik Spor Kulübü Kürek takımı yarışlardan dereceyle döndü.

Türkiye Kürek Federasyonu Faaliyet programında yer alan Deniz Küreği Türkiye Şampiyonası 3-4 Eylül 2022 tarihleri arasında Sakarya’da gerçekleştirildi.

Serdivan ilçesi Sapanca Gölü kıyısında bulunan kano-kürek parkurunda bin ve 2 bin metre mesafede gerçekleştirilen yarışlarda, 33 kulüpten yaklaşık 500 sporcu final gününde farklı kategorilerde mücadele etti.

Şampiyonaya katılan Sinop Gençlik Spor Kulübü Kürek takımı yarışlardan dereceyle döndü.

Oldukça çekişmeli mücadelelere sahne olan şampiyonada Sinop Gençlik Spor Kulübü Kürek takımı oyuncuları Efnan Sezgin, Aslı Yazıcı, Elif Berna Taban, Sıla Kanat, Umut Can Özdemir U19 Kızlar 4x+ kategorisinde Türkiye 2.liği, Efnan Sezgin ve Aslı Yazıcı U19 Kızlar 2x kategorisinde Türkiye 4.lüğü, Oğuz Kekeç U19 Erkek 1x kategorisinde Türkiye 3.lüğü, Melike Ezgi Gündoğdu ve Ceyda Çiğdem Yıldız Büyük Kadınlar 2x kategorisinde 40 salise ile Türkiye 4.sü oldu.Müsabakada U19 Kızlar ve Erkekler Kategorisinde takım halinde 4. Olundu.

Yarışlarla ilgili gazetemiz Vitrinhaber’e değerlendirmelerde bulunan Sinop Gençlik Spor Kulübü Başkanı Yakup Üçüncüoğlu, tüm sporcuları tebrik etti. Üçüncüoğlu; “Amacımız Sinop’u ve Sinoplu gençleri tanıtmak, yapabileceklerimizi herkesin görmesini sağlamak. Sinop’ta kürek branşını geliştirmek, milli takıma sporcular yetiştirmek istiyoruz. İlimizdeki kürek başta olmak üzere diğer branşlardaki sporcularımızın ailesine ve ülkesine faydalı bireyler olarak yetişmelerini hocalarımızın eşliğinde sağlamak kulübümüzün amaçlarından. Bu doğrultuda büyük bir özveri ile çalışan sporcularımız yarışlarda muhteşem bir performans sergileyerek büyük başarılar elde ettiler. Sporcularımızı, ailelerini ve antrenörlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

 VİTRİNHABER 

 

Sinoplu kürekçiler şampiyonadan dereceyle döndü
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!