Sinop’ta 2. Lakerda Festivali

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’nin balık ihtiyacının yüzde 35’nin karşılandığı Sinop’ta lakerda festivali başlıyor.

Türkiye’nin en önemli balıkçılık merkezi olan Sinop’ta sıkça yapılan binlerce yıllık kültürü yansıtan tuzlu balık lakerda festivalle tanıtılıyor.. Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen Lakerda Festivali’nin, 15-17 Kasım tarihlerinde ikincisi yapılacak ve balıkçılar en iyi tuzlu balığı yapmak için mücadele edecek. Sinop Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Ahmet Çobanoğlu, geçen yıl yapılan Lakerda Festivali’nin büyük ilgi gördüğünü, bu yıl yapılacak yarışmanın ise daha kapsamlı ve daha renkli geçeceğini ifade etti. Çobanoğlu, “Sinop’un balıkçı kenti olması, deniz kültürünün tekrar yaşatılması için birçok etkinliği bir arada buluşturuyoruz.

Bu yıl düzenlediğimiz ikinci Lakerda Festivali’ni, geçen yıla göre çok daha farklı hale getiriyoruz. Bu yıl, birçok etkinliğe imza atacağız. Sergilerden tiyatroya, seminerden yürüyüşlere çok daha hareketli geçecek bir festival kurguladık. Tüm halkımızı 2. Lakerda Festivali’ne bekliyoruz” dedi.

Sinop’ta 2. Lakerda Festivali
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!