Sinop’ta Çocuklara Dişin Önemi Tiyatro ile Anlatıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sinop İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, Antre Sanat Merkezi katkıları ile çocuklara ağız ve diş sağlığının önemini aşılamak, diş fırçalama alışkanlığı kazandırmak, diş çürükleri oluştuğunda neler yapılacağı ve Diş Hekimi kontrollerinin aksatılmamasını vurgulamak amacı ile “Kırmızı Gezegenin Beyaz Perileri” temalı tiyatro oyunu yaklaşık 300 çocuğa gösterilerek ağız ve diş sağlığının korunmasına yönelik farkındalık oluşturuldu. Sinop Kültür Merkezinde tiyatro gösterisine katılan öğrencilere Sinop İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Diş Macunu ve Diş Fırçası hediye edildi. Sinop Toplum Sağlığı Merkezinde görev yapan Diş Hekimi ve yardımcı Sağlık Personelleri oyuncu olarak görev aldığı tiyatro gösterimine Sinop İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Erşan ve Sağlık İl Müdürlüğü yöneticileri de katıldı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Sağlık İl Müdürü Dr. Mehmet Erşan;

Çocuklarda ağız ve diş sağlığının korunmasına yönelik eğitici görsel oyunların çocuklar üzerinde etkili olacağı düşünülmektedir. Bu sebeple 20 Aralık tarihinde öğrenciler tarafından büyük ilgi gören “Kırmızı Gezegenin Beyaz Perileri” temalı tiyatro oyununun Sinop ilimizde ve ilçelerde gösteriminin devam etmesi planlanmaktadır.

Sinop’ta Çocuklara Dişin Önemi Tiyatro ile Anlatıldı
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!