SİNOP’TA İL MÜDÜRLERİ DEĞİŞECEK Mİ?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanlığı hemde milletvekilliği seçimleri sona erdi. Kabinede 2 bakan hariç tüm bakanlar değişti.Bilindiği gibi Sağlık Bakanı ve Turizm Bakanı değişmedi.Ankara kulislerinde bütün bakanlıklarda yerel seçimlerden önce bazı illerde il müdürlüklerinde değişiklik yapılacağı iddia ediliyor.

Son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasını taşıyan Valiler Kararnamesi, Resmi Gazete’de yayımlandı. Kararnameyle 57 ile vali ataması yapıldı.

Kararnameye göre Sinop Valisi Erol Karamömeroğlu Bitlis Valiliği görevine atanırken, Bursa’nın Nilüfer ilçe Kaymakamı Mustafa Özarslan’da Sinop Valiliğine getirilmişti.

Peki Sinop il müdürlerinde değişim olacak mı?

Kamuoyunda Sinop’ta 3-4 il müdürünün beklenen başarıdan uzak olduğu iddia ediliyor.

Bu nedenle milletvekilliği seçimleri sonrasında bakanlarında değişmesiyle birlikte yaklaşan  yerel seçimlerden öncesinde valilerin değişimi yapılmış ve sıra içinde Sinop’un da bulunduğu bir çok ilde bazı il müdürlerinin doğal olarak çok kısa sürede değişeceği ileri sürülüyor.

SİNOP’TA İL MÜDÜRLERİ DEĞİŞECEK Mİ?
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!