Sinop’ta kruvaziyer turizmi Ramazan Bayramı’nda başlayacak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rus ağırlıklı turistleri taşıyan Astoria Grande adlı kruvaziyer gemisi, bu yıl 16 sefer düzenleyerek yaklaşık 15 bin turist taşıyacak. Geçen yıl Karadeniz’de 15 sefer gerçekleştirerek yaklaşık 15 bin turist taşıyan gemi, Sinop Limanı’na yılın ilk seferini Ramazan Bayramı’nın birinci gününde gerçekleştirecek ve bir gece limanda konaklayacak. İkinci seferini ise Haziran ayında gerçekleştirerek Eylül ayına kadar sürdürecek.

Kruvaziyer seferlerinin organizasyonunu sağlayan turizmci Burhan Levent, “Astoria Grande gemimiz ilk seferini 21 Nisan ve 22 Nisan overnight olarak, bir gece Sinop’ta konaklama yapacak. Daha sonra 4 Haziran’dan itibaren başlayarak Ekim ayına kadar devam edecek. Toplam olarak 2023 yılında 16 sefer Sinop Limanı ziyareti olacaktır” dedi.

Kruvaziyer turizmi, Sinop esnafına da ekonomik katkı sağlıyor. Pandemi ve Karadeniz’de devam eden savaşın da etkisiyle planlanan seferlerin iptal olduğuna değinen Levent, “Diğer yabancı kruiz gemilerimiz de var ancak yıllardır pandemiden dolayı, son iki senedir de Ukrayna-Rusya savaşından dolayı Karadeniz havzasına girmeyi istemediler. Bu sene tekrar bir iptal olmadığı takdirde devam edecek Avrupa ve Amerika menşeili gemiler de var” şeklinde konuştu.

Sinop Limanı, tarihi dokusu ve doğal güzellikleriyle de turistlerin ilgisini çekiyor. Kruvaziyer turizmiyle birlikte bölgenin turizm potansiyelinin daha da artması bekleniyor.

 

kaynak:iha

Sinop’ta kruvaziyer turizmi Ramazan Bayramı’nda başlayacak
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!