Sinop’un İlk Trafik Lambası

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

21 sene sonra şehir merkezine ilk trafik lambası konuldu. Sinop şehir merkezinden başlayarak, Korucuk ve Ordu köyü yolu üzerindeki Sanayi mevkisindeki kavşakta dahil olmak üzere toplam 20 adet trafik lambası konuldu.

Konu hakkında habercilere konuşan Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan

Kavşakta yaşanan kazaların son zamanlarda çoğalarak can kaybıyla sonuçlanmasını belirterek, “Kentimizin gelişimiyle birlikte geçmişte yaşanan olumsuzluklar gibi can kaybının yaşanması, artık büyüyen kentimizde böyle bir ihtiyaç söz konusu. Sanayi sitesinde Karayolları Genel Müdürlüğünün çalışma sahası içerisinde olan bölgede yeni bir trafik sinyalizasyon uygulaması var. Trafikte hiçbir olumsuzlukla karşılaşmamak için, burada böyle bir ihtiyaç duyulduğunu Sinoplular olarak gördük. Bedelini çok acı ödedik. Gencecik insanlarımızı trafiğe kurban ettik. Buna benzer kazaların yaşanmaması için burada trafik sinyalizasyon uygulaması var. Biz de bunun kentimiz için zorunluluk olduğunu duyuyoruz. Onun için bu çalışmalar kapsamında Karayolları Bölge Müdürlüğüne bizim de destek olduğumuzu belirtiyoruz” dedi.

Sinop’un İlk Trafik Lambası
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!