Su verimliliği ve suda sıfır kayıp

Sinop Suda Sıfır Kayıp
Sinop Suda Sıfır Kayıp
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sinop İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, ulusal su verimliliği seferberliği  kapsamında köylerde dolaşarak bilgilendirme yapıyor.

Sinop il tarım müdürü Fatih ÖNLEM;

“Değişen iklime uyum sağlanması, su kaynaklarının korunması ve sürdürülebilir yönetiminin sağlanmasına ilişkin çözüm yollarının önemine vurgu yaparak İlimiz özellikle çeltik üretiminde önemli aktör, su kaynaklarımızı planlı kullanarak gelecek nesillerimizin üretime devamını sağlamak zorundayız. Değerli çiftçilerimiz Bakanlığımızca desteklenen %50 sulama sistemleri desteklerinden yararlanarak İlimizin gelecekte su kaynaklarını en verimli kullanan bölge olmamız temennisi ile bol ve bereketli hasatlar dilerim” dedi.

Sinop Su Verimliliği
Sinop Su Verimliliği

Konu ile ilgili bilgilendirme yapan Mühendis Orhan SEZER ;

“Çiftçilerimizin eski sistem sulama yöntemlerinden vaz geçip modern sulama sistemlerini kullanmalarının önemini vurguladı. Bireysel olarak uygulanacak tedbirler neticesinde %25 tasarruf sağlanması hedeflenmektedir”. dedi.

Su verimliliği ve suda sıfır kayıp
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!