Ticaret Bakanlığı’nın Kooperatiflerin Desteklenmesi Programı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sinop’taki Kadın Kooperatiflerin, üretim ve istihdama olan katkılarını desteklemek, yapmış oldukları üretim faaliyetlerinin verimliliğini artırmak amacıyla, makine ve ekipman hibe ödeneği destekleri devam ediyor.

Ticaret Bakanlığı’nın Kooperatiflerin Desteklenmesi Programı kapsamında; (KOOP-DES) #Sinop’ta faaliyet gösteren Kadın Kooperatiflerine, emek ve zaman tasarrufu sağlayan #teknoloji makineleri hibe desteğinde bulunuldu.

Valilik Toplantı Salonu’nda düzenlenen teslim törenine, Vali Dr. Mustafa Özarslan ve eşi Reva Beray Özarslan, Ticaret İl Müdürü Yavuz Selim Aykan, Kadın Kooperatiflerinin Başkan ve Üyeleri katıldı.

(KOOP-DES) ekipman desteği kapsamında, topraksız tarım, dokuma, el emeği ve yöresel ürünler üreten 5 Kadın Kooperatifine; toplam 988.412,25₺ makina ve ekipman hibe ödeneği desteğinde bulunuldu.

Kadın Kooperatiflerine hayırlı olsun dileklerini ileten Vali Özarslan; “Kadınlarımızın zekasını, emek gücünü ve inceliğini istihdama kazandırmak çok önemli. #Sinop’ta kadınlarımızın istihdama olan katkıları her geçen gün artıyor. Türkiye Yüzyılı hedefleri doğrultusunda kadınlarımızın istihdam oranını daha yükseklere çıkarmak için Kadın Kooperatiflerimize destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

 

 

 

#ÜretimdeKadınEli

Ticaret Bakanlığı’nın Kooperatiflerin Desteklenmesi Programı
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!